به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، سرهنگ مهدی محمدی سرپرست پلیس راهور قزوین در کارگاه آموزشی موتورسواران قانونمند که با حضور تعدادی از موتور سواران در ساختمان پلیس راهور استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: به طور روزمره همه ما در خیابان ها و جاده ها شاهد صحنه هایی هستیم که در نتیجه عدم رعایت قوانین و مهارت لازم توسط موتور سواران منجر به تلفات جانی و یا نقص عضو جبران ناپذیری شده است که به همین دلیل هم رعایت این قوانین اجتناب ناپذیر است.

سرهنگ محمدی بر رعایت قوانین و مقررات توسط موتورسیکلت سواران تاکید کرد و افزود: رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی بخشی از حقوق شهروندی می باشد که در پیشگیری از تصادفات و حوادث رانندگی تاثیرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: احترام به حقوق شهروندی یکی از مهمترین اصول موتورسواران قانونمند می باشد و عدم رعایت قوانین و مقررات صدمات جبران ناپذیری را در بر دارد که عواقب آن دامن گیر همه افراد جامعه خواهد شد.

سرهنگ محمدی به آمار بالای کشته شدگان حوادث در سال های گذشته هم اشاره کرد و یادآور شد: بررسی های آماری و تجزیه و تحلیل تصادفات شش ماهه ابتدای سال جاری حاکی از این واقعیت است که متاسفانه 21درصد از مجموع کشته شدگان ناشی از تصادفات درون شهری استان را راکب یا ترک نشین موتورسیکلت ها تشکیل می دهند.

وی در این جلسه در رابطه با اجرای صحیح قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، کاهش سوانح و حوادث رانندگی در فصل سرما و بارندگی و همچنین کنترل خودرو از نظر فنی قبل از شروع فصل سرما (کنترل لاستیک، سیستم گرمایشی، تجهیز خودرو به زنجیر چرخ و (...آموزش های لازم را ارائه داد.

در پایان پس از برگزاری کلاس تئوری آموزش صحیح مقررات موتورسیکلت سواری حاضرین به صورت نمادین و قانونمند در برخی خیابان های سطح شهر قزوین به صورت منظم رانندگی کرده و رعایت مقررات موتورسواری را به نمایش عموم گذاشتند.