به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان در این زمینه اظهار داشت: در این راستا تعداد 89 هزار بازدید از مراکز یادشده طی  7 ماهه ابتدای سال جاری انجام شده که در پی آن، تعطیلی و پلمب32 مرکز عرضه فرآورده خام دامی در استان در گزارشات این اداره کل به ثبت رسیده است.

دکتر محمد رشتی باف افزود: در مدت یادشده برای افراد متخلف دراین حوزه نیز588 پرونده تشکیل و به مراجع قضایی جهت رسیدگی ارسال شده است.

وی، با توجه به خطر انتقال بیماری‌های مختلف در اثر عرضه غیر بهداشتی فرآورده‌های خام دامی توسط دستفروشان، اظهار داشت: با کلیه افرادی که به صورت دست فروش و بدون هویت در حاشیه جاده‌ها، سطح شهر مشهد و بویژه اطراف حرم مطهر اقدام به عرضه غیر مجاز مواد پروتئینی از قبیل گوشت سفید و قرمز، ماهی، کله پاچه، جگر و ... نمایند بطور جدی برخورد شده و پس از تشکیل پرونده برای متهمان، مراتب جهت رسیدگی به دستگاه قضایی تسلیم و پی گیری خواهد شد.

دکتر رشتی باف ضمن تاکید بر اهمیت گزارش‌های مردمی در کشف و ضبط موارد غیر مجاز و نیز ارتقای سطح بهداشت عمومی، از کلیه شهروندان درخواست نمود، در صورت مشاهده موارد یادشده و یا سایر تخلفات در عرضه فرآورده‌های  خام دامی، مراتب را در مشهد، با شماره تلفن‌های 37250025و 37250035(شبکه دامپزشکی مشهد)، 1512(مرکز پیام اداره کل) و در شهرستان‌ها با شبکه دامپزشکی شهرستان در میان گذارند و یا با سامانه پیام کوتاه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان به شماره 300001512 در ارتباط باشند.