به گزارش خبرگزاری برنا از  فارس، سید محمد علی افشانی در دیدار با خانواده شهید حامدی اظهار داشت: اخلاص، ایثار و فداکاری شهدا هیچگاه فراموش نخواهد شد و ملت ایران همیشه قدردان شهدا و خانواده آنها خواهند بود.
وی افزود: ملت ایران به خوبی می دانند علت اینکه  به راحتی می توانند در دنیای متلاطم امروزی، سربلند و آزاد زندگی کنند همین از خودگذشتگی شهدا می باشد.
استاندار فارس گفت: شهدا خون خود را نثار کردند تا دیگران بتوانند به راحتی زندگی کنند و ما نیز خود را مدیون آنها می دانیم.
افشانی ادامه داد: امیدواریم خداوند توفیق دهد تا در مسیری که شهدا قدم برداشتند بتوانیم گام برداریم.
استاندار فارس با اشاره به اینکه شهدا انسان های پاک، با صداقت و با اخلاصی بودند، افزود: اساساً شهادت و ایثار، جزء فرهنگ مردمان این سرزمین است خصوصاً از زمان شهادت امام حسین(ع)، افتخار ملت ایران رهروی آن امام عزیز می باشد.
وی ابراز داشت: مسئولین باید بدانند مسئولیتی که دارند امانت و وامی است که از شهدا به آنها رسیده و نباید از آن استفاده شخصی نمایند.
استاندار فارس گفت: بزرگترین افتخار مسئولین باید این باشد که در مسیر شهدا گام بردارند که همان مسیر راستی، درستی، صداقت، پاکی، اخلاص و گذشت برای دیگران می باشد.
افشانی به دیدار خانواده های شهدا اشاره کرد و افزود: واقعیت امر این است که من این دیدارها را برای خود آموزنده می بینم و حضور در کنار پدران و مادران و خانواده شهدا بخشی از نیازهایم را برطرف می نماید.
وی همچنین در دیدار با خانواده شهید بهجت حقیقی به موفقیت های فرزندان این شهید بزرگوار اشاره کرد و افزود: تمام این موفقیت ها نشان از تدبیر و گذشت و خرد همسر این شهید والا مقام دارد.
استانداری فارس گفت: شهدا برای آسایش مردم از همه چیز خود گذشتند و امروز نیز فرزندان آنها عامل آسایش مردم هستند و با توجه به تخصص های مختلفی که دارند درد مردم را درمان می کنند.
افشانی با شااره به اینکه خانواده شهدا افتخار ملت ایران هستند، ادامه داد: شهدا حاضر و ناظر هستند و قطعاً زمانی که این موفقیت ها را مشاهده می نمایند روحشان شاد خواهد شد.
وی افزود: چنین خانواده هایی که فرزندان آنها در نبود پدر و در سایه تدبیر و از خودگذشتگی مادر موفقیت های فراوانی را کسب می نمایند کم نظیر هستند.
استاندار فارس افزود: کار اصلی شهدا این است که زمانی که جامعه به بن بست می رسد راهنما باشند و مسیر را باز نمایند.
افشانی گفت: دیدار با خانواده شهدا را یک وظیفه می دانیم تا هم تقدیری از آنها داشته باشیم و هم اعلام نمائیم که امیدواریم با دعای خیرشان در مسیری قدم بگذاریم که شهدا برای آن جان خود را فدا کردند.
افشانی گفت: مسئولان باید تلاش کنند با خدمتگزاری درست، راه شهدا را ادامه دهند.