به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، مجتبی منتظری مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین با اعلام این خبر گفت: طرح "کارگاه های آموزشی پسماند" در 60مدرسه قزوین و با مشارکت آموزش و پرورش اجرا خواهد شد.

منتظری با اشاره به اجرای طرح های آموزشی در این سازمان ابراز کرد: طرح "کارگاه های آموزشی پسماند" سال گذشته به صورت پایلوت در 30مدرسه مقطع ابتدایی استان اجرا شد که بازخورد مطلوبی از سوی دانش آموزان، والدین و مربیان مدارس داشت.

وی افزود: این طرح امسال با مشارکت آموزش و پرورش استان قزوین در 60مدرسه مقطع ابتدایی و سه پایه تحصیلی چهارم، پنجم و ششم آغاز و 6ماه به طول خواهد کشید.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین با بیان اینکه مرحله اجرایی این طرح از سوی پیمانکار انجام می شود عنوان کرد: براساس آمارهای به دست آمده در این طرح بیش از 18هزار دانش آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی به طور میانگین یک ساعت در زمینه موضوعات پسماند آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت.

منتظری خاطرنشان کرد: در زمینه فرهنگ سازی در مباحث مرتبط با پسماند و نظافت شهری کودکان و نوجوانان یکی از جامعه های هدف محسوب می شوند که باید در اولویت برنامه ریزی ها قرار گیرند.

وی بیان کرد: در اجرای این طرح به منظور تشویق و ایجاد انگیزه جوایزی با رویکرد آموزشی و پس از اتمام دوره به دانش آموزان اعطا خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین ادامه داد: از جمله اهداف این طرح می توان به آموزش و اطلاع رسانی در زمینه پسماندهای خانگی، کاهش تولید و بازیافت پسماند، ایجاد هم افزایی اولیا و مربیان و حساسیت نسبت به محیط زیست و آلودگی های آب، خاک و هوا ناشی از پسماندها اشاره کرد.

پسماند2