به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، جمال انصاری رییس کل دادگستری استان قزوین در نشست با بسیجیان این اداره کل که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، بیان کرد: پنجم آذر یادآور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین است که باید این روز به نحو احسن گرامی داشته شود.

انصاری ادامه داد: به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی و قطع دست استکبار جهانی و منافع آنها از ایران توطئه ها و فتنه های شیاطین علیه کشور روز به روز گسترش یافت.

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی امام خمینی(ره) در پنجم آذر 1358، فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند و فرمودند مملکتی که 20میلیون جوان دارد باید بیست میلیون ارتش داشته باشد.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: تشکیل بسیج مستضعفین و ارتش بیست میلیونی به فرمان امام خمینی(ره) ناشی از هوشیاری و درایت بی نظیر ایشان در راستای خنثی سازی توطئه ها به حساب می آید که این دوراندیشی و هدایت انقلاب در مسیر اصلی خود، زمینه ساز انقلاب دوم شد و با سقوط لانه جاسوسی آمریکا در تهران و برملاشدن ماهیت سلطه جو و تجاوزکارانه آمریکا، شیطان بزرگ با ضربه ای سخت و جبران ناپذیر روبرو شد.

انصاری با اشاره به این بیان حضرت امام(ره) مبنی براینکه "قضیه بسیج همان مساله ای است که در صدر اسلام بوده و این مساله جدید نیست و در اسلام سابقه داشته چون مقصد ما اسلام است"، افزود: تشکیل بسیج در صدر اسلام نیز سابقه داشته به طوری که پیامبر اکرم(ص) در مدینه ارتش خاصی که کارش فقط نظامی گری باشد نداشت بلکه تنها نیروهای دفاعی و رزمی در غزوات و سریه ها، نیروهای بسیج مردمی بودند که هر کدام دارای وظیفه ای خاص بوده و در هنگام هجوم دشمن به فرمان پیامبر(ص) بسیج می شدند و به جبهه های نبرد می شتافتند.

وی عنوان کرد: هنوز یک سال از صدور فرمان امام نگذشته بود که رژیم بعث عراق با هدف براندازی نظام نوپای اسلامی و با حمایت استکبار جهانی، علیه ایران دست به حمله همه جانبه زد.

این مقام قضایی تصریح کرد: در چنین شرایطی بود که جوانان سلحشور این مرز و بوم، با اشاره امام(ره) به صورت خودجوش و تحت تشکل های بسیجی به جبهه ها شتافتند و در طول هشت سال دفاع مقدس، با تقدیم خون خود، نهال نوپای انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و حماسه ها و رشادت های بی سابقه ای آفریدند.

انصاری بیان کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس، بسیج آن چنان درخشید که دشمنان اعتراف کردند "قدرتی در بسیج نهفته است که می تواند با یکایک ارتش های کلاسیک جهانی مقابله کند".

وی تصریح کرد: بسیج علاوه بر حضور در خط مقدم نبرد وظیفه جذب، آموزش و سازماندهی نیروهای مردمی و اعزام آنها به جبهه ها را نیز برعهده داشت و در این مدت توانست جمعیت مومن و ارزشمندی را از امت حزب الله در درون خود بپروراند و پایه ریزی ارتش مردمی را دنبال کند.

رییس کل دادگستری استان قزوین اذعان کرد: سرانجام هم پس از هشت سال دفاع مقدس، بسیجیان مظلوم و سلحشور جبهه های توحید به همراه امت شهیدپرور از این آزمایش الهی سربلند و پیروز بیرون آمدند.

انصاری با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری که فرموده اند "بسیج عظیم مردمی، یکی از نعمت های بزرگ الهی است" اظهار کرد: براساس دیدگاه مقام معظم رهبری هرکس که در دل برای سرنوشت خود، ملت و آینده ایران اسلامی و نیز استقلال و هویت ملت خود ارزش قائل بوده و از تسلط قدرت های بیگانه بیزار باشد و برایش آینده کشور و این ملت و دنیای اسلام یک هدف بزرگ محسوب شود بسیجی است.

وی تاکید کرد: بسیج یعنی حضور بهترین و بانشاط ترین و باایمان ترین نیروهای عظیم ملت در میدان هایی که کشور به آنها برای منافع ملی و اهداف بالا نیاز دارد.

این مقام قضایی ابراز کرد: از این رو بسیج شایسته تشویق و تعظیم و تحسین است چراکه نقش آن در حفظ استقلال و غرور و افتخارات و تامین منافع ملی بسیار موثر و برجسته است.

انصاری خاطرنشان کرد: انکار بسیج و بی احترامی به آن نابخردانه یا خائنانه است و تا وقتی برای این کشور امنیت لازم باشد به نیرو، انگیزه، سازماندهی، عشق و ایمان بسیجی نیز  احتیاج می باشد.

وی عنوان کرد: سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان، یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توام با شجاعت و رشادت را ترسیم کردند.

رییس کل دادگستری استان قزوین یادآور شد: هفته بسیج خاطره جوانمردان پاکدامن و غیوری است که شیران روز و زاهدان شب بودند و صحنه نبرد با شیطان را با عرصه جهاد با نفس اماره درهم آمیختند و جبهه جنگ را محراب عبادت ساختند.

انصاری اضافه کرد: جوانانی که از لذت ها و هوس های جوانی برای خدا گذشتند و پیرانی که محنت میدان جنگ را بر راحتی ترجیح دادند و مردانی که محبت زن و فرزند و یار و دیار را در قربانگاه عشق الهی فدا کردند و نیز خاطره انسان های بزرگ و کم ادعایی که کمر به دفاع از ارزش های الهی بستند و از هیبت دروغین قدرت هایی که برای حفظ فرهنگ و ارزش های جاهلی غرب به مصاف ارزش های الهی آمده بودند نهراسیدند.