به گزارش خبرگزاری برنا،سرهنگ محسن شایان افزود: به علت دید کم ناشی از مه شدید و ادامه بارش برف در دامنه های کوهستانی محور توسکستان به شاهرود بسته شده است.

وی اظهار کرد: همچنین تردد در جاده خوش ییلاق به شاهرود در شرق استان گلستان تنها با بستن زنجیر چرخ میسر است و از تردد خودروها بدون زنجیر چرخ جلوگیری می شود.

سرهنگ شایان ادامه داد: برای تردد در محور پارک ملی گلستان به بجنورد نیز همراه داشتن زنجیر چرخ و بستن آن در صورت ضرورت الزامی است.

وی در خصوص محور اولنگ به شاهرود در حوزه شهرستان رامیان نیز گفت: این مسیر قبل از بروز بارش شدید باران روزهای گذشته با توجه به عملیات زیرساختی بسته شده است و هم اینک نیز هیچگونه ترددی در این محور انجام نمی شود.

جانشین رئیس پلیس راهور گلستان افزود: رانندگانی که قصد تردد در محورهای کوهستانی را دارند، از سالم بودن سیستم گرمایشی وسیله نقلیه خود و برف پاکن آن اطمینان حاصل کنند.

وی از رانندگان خواست در طول مسیرهای تردد با پلیس راهور مستقر در محورها همکاری داشته باشند تا از بروز حوادث و سوانح جلوگیری شود.

بارش برف از شامگاه دوشنبه در سطح استان گلستان آغاز شد و همچنان به صورت محدود ادامه دارد.

این بارش که همراه با کاهش شدید دما بود همچنین باعث تعطیلی تمامی مدارس استان در 2 نوبت صبح و عصر امروز چهارشنبه شد و در برخی شهرستان های گلستان دانشگاه ها را نیز به تعطیلی کشاند.