به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ،این مراسم با حضور احمد نقدیان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم آباد، امین عباسیان رییس انجمن موسیقی لرستان، آقای والی معاون اداره ارشاد شهرستان خرم‌آباد و جمعی از سرپرستان گروه‌های موسیقی در سالن کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم‌آباد برگزار گردید.

احمد نقدیان هدف از این نشست را ساماندهی گروه‌های مجاز و البته غیر مجاز فعال در تالارها و سفره‌سراها خواند و اظهار داشت: پیرو جلسه‌ کمیسیون ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی شهرستان خرم آباد در مهرماه سال جاری برگزار شد یکی از شاخص‌ترین مصوبات این جلسه که بر عهده اداره ارشاد خرم‌آباد و البته انجمن موسیقی لرستان نهاده شد؛ ساماندهی گروه‌های موسیقی است.

وی با اشاره به فعالیت غیر قانونی گروه‌های غیرمجاز در تالار و سفره‌سراها، گفت:  خوشبختانه گروه‌های عضو در انجمن موسیقی لرستان تاکنون هیچ‌گونه فعالیت غیرقانونی نداشته‌اند روی سخن ما بیشتر با نوازندگانی است که خودسرانه بدون کسب پروانه (مجوز اجرا) از اداره ارشاد اسلامی در تالارها، سفره‌سراها و همچنین همایش‌های رسمی ادارات شرکت می‌کنند و اغلب همین امر موجب شده تا به دلیل اجرای نامناسب از نظر محتوایی، در نهایت اداره ارشاد و به دنبال آن انجمن موسیقی مورد خطاب واقع شود این در حالی است که استعلام هویت گروه مذکور از اداره اماکن یا ارشاد گرفته نمی‌شود. 

امین عباسیان رییس انجمن موسیقی لرستان با اشاره به اینکه اجراهای تحت نظر انجمن تاکنون بدون حاشیه بوده‌اند، عنوان نمود: اجراهای که از کانال انجمن صورت می‌پذیرد شامل اجراهای کارگاهی  پژوهشی، اجراهای سنتی، محلی، پاپ و پاپ‌راک می‌باشند و با افتخار اعلام میکنیم که تاکنون دوستان هنرمندمان به قوانین احترام گذاشته‌اند.

عباسیان با بیان اینکه درخواست‌‌هایی از جانب برگزارکنندگان اجراهای کارگاهی عنوان شده مبنی بر اینکه روند دریافت مجوز به حوزه کاری ارشاد محدود شود؛ گفت: در اجراهای کارگاهی معیار  سنجش هنرجویان است و مخاطبانِ اجرا خانواده‌ها هستند اگر تبلیغات میدانی نداشته باشیم این مهم انجام‌پذیر است و از جانب اداره ارشاد پیگیری‌های لازم  با اداره اماکن و فرمانداری بعمل می‌آید.

وی در رابطه با گروه‌های غیرمجاز فعال در سفره‌سراها و تالارها تصریح نمود: انجمن موسیقی فراخوانی به منظور ثبت گروه‌های موسیقی منتشر نموده که در صورت مراجعه و عضویت در انجمن، معرفی‌نامه‌ای به اداره ارشاد صادر می‌شود و در صورت تایید استعلام گروه یا شخص مذکور از اماکن، مجوز فعالیت صادر می‌شود.

در پایان عباسیان افزود: خواهشمندیم گروه‌های موسیقی در اسرع وقت جهت اخذ مجوز فعالیت به انجمن موسیقی مراجعه نمایند. لازم به ذکر است فعالیت گروه‌های فاقد مجوز اجرا، تخلف و همکاری تالارها و سفره‌سراها با این نوع گروه‌ها موجب پلمپ محل فعالیت شده و  از جانب اماکن و نیروی انتظامی با برخورد جدی مواجه می‌شوند.