به گزارش برتا از اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در جلسه ی ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اظهارداشت: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری در مقوله ی اقتصاد مقاومتی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در تهران و متناظر آن در استان ها تشکیل شده است می توان گفت که در حال حاضر مهمترین جلسات استان، جلسات ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه این ستاد سه محور اصلی را پیگیری می کند، تصریح کرد: واگذاری طرح های دولتی به بخش غیردولتی از جمله این محورها است.

زرگرپور افزود: در استان اصفهان ۴ هزار پروژه وجود دارد که برآورد کلی این است که از این تعداد ۸۰۰ پروژه قابل واگذاری به بخش غیردولتی است که واگذاری ۱۱۰ پروژه به بخش غیردولتی با جدیت در حال پیگیری است و امیدواریم هرچه سریعتر موانع آن برطرف شود.

استانداراصفهان با بیان اینکه بسته ی حمایتی به واحدهای کوچک با قوت در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۴۲۰ واحد تولیدی کوچک تسهیلات خود را دریافت کرده اند علیرغم اینکه عدد قابل توجهی است ولی برای مدیریت استان راضی کننده نیست.

زرگرپور با اشاره به اینکه مجموعه ی بانک ها هنوز انتظارات ما را برآورده نکرده اند، گفت: در جلسه ی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، این موضوع منعکس گردید.

مدیرارشد استان سومین محور اصلی فعالیت ستاد اقتصاد مقاومتی استان را پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: دستگاه ها در هر جلسه پروژه های خود را معرفی و میزان پپیشرفت آن را اعلام می کنند.

وی با بیان اینکه ۱۶۰ پروژه ی پیشنهادی برای طرح های اقتصاد مقاومتی در استان مطرح است، گفت: در اولویت اول ۳۵ پروژه مورد تایید قرار گرفته است و دیگر پروژه ها در اولویت های بعدی قرار دارد.

رسول زرگرپور با اشاره به گزارش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و سازمان فنی و حرفه ای در خصوص اقدامات صورت گرفته در راستای طرح های ابلاغی اقتصاد مقاومتی ، گفت: کارها با قوت در حال پیشرفت است و در چند ماه گذشته اتفاقات خوبی در خصوص اقتصاد مقاومتی در استان صورت گرفته است.

استانداراصفهان به حضور دکتر طیب نیا بعنوان وزیر معین اقتصاد مقاومتی در استان اشاره کرد و گفت: در بازدید های ایشان و با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی مسائل و مشکلات استان برای منعکس شدن در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور اعلام گردید.

وی افزود: در جلسه ی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان هم که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید، ایشان سیاست های کلان و انتظارات خود را مطرح کردند و بعبارتی ماه گذشته ماه اقتصاد مقاومتی در استان بود.