به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، علی رضا رشیدیان در حاشیه ی این بازدید با بیان اینکه متاسفانه پروژه محور مشهد به سرخس پس از 13 سال هنوز تکمیل و به بهره برداری کامل نرسیده است؛ گفت: این پروژه قابل افتخار نیست که شهری با ظرفیت های سرخس هنوز از مهمترین بخش زیر ساختی خود که جاده است دچار مشکل باشد.

وی افزود: علی رغم اینکه دولت تدبیر و امید با مشکل کمبود اعتبار مواجه است؛ برنامه ها و سیاست های اقتصادی و عمرانی خوبی را تدوین و اجرایی ساخته است که امیدواریم در بخش عمرانی هر چه زودتر مشکلات محور مشهد به سرخس برطرف گردد.

استاندار خراسان رضوی: با یک اهتمام، همکاری و تعامل می توان مشکل اعتبار این محور را که اصلی ترین مانع اتمام این پروژه است را برطرف ساخت.

رشیدیان با تاکید بر اهمیت جاده ترانزیتی سرخس در کشور اظهار داشت:  اینکه این پروژه بصورت قطعه ای تنفیذ اختیار شود این پروژه را دچار سرگردانی می کند و می طلبد وزارت راه بصورت کامل این طرح را تنفیذ استانی با تامین منابع اعتباری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هرچه زودتر باید این پروژه تکمیل و به بهره برداری کامل برسد؛ خاطرنشان کرد: امیدواریم با مشارکت وزارت نفت و راه شاهد بهره برداری کامل این پروژه تا پایان سال 96 باشیم.

استاندار خراسان رضوی در پایان گفت: 32 کیلومتر این محور در حال حاضر آماده بهره برداری رسمی می باشد و در آینده نزدیک با حضور مسئولان عالی افتتاح خواهد شد.