به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، نمایش آیینی «حریم» به روی صحنه می‌رود. نمایش «حریم» به مناسبت استقبال از زائران پیاده ایام پایانی صفر در محل پایانه مسافربری معراج اجرا می‌شود. در این نمایش با محوریت مدافعان حرم و شعار هیهات مناالذله به روایت وقایع مختلف تاریخی پرداخته می‌شود.

مدیر دبیرخانه ستاد شهری مشهد 2017 در خصوص اجرای نمایش‌های آیینی گفت: مشهد تنها با امام رضا (ع) هویت پیدا می‌کند و در روند معرفی ایشان در قالب برنامه‌های این رویداد بین‌المللی، بدون‌شک موضوع زیارت و معرفی ابعاد مختلف شخصیتی حضرت مورد توجه متولیان می‌باشد. میرزاییان با تاکید بر اهتمام ستاد شهری در ترویج فرهنگ رضوی، فعالیت‌های بین‌المللی این ستاد را در قالب پنج محور امام رضا (ع)، زیارت، قرآن، وحدت امت اسلامی و زبان و ادبیات فارسی ارزیابی نمود.

وی در خصوص نمایش حریم نیز مفهوم زیارت و اندیشه‌های حضرت رضا (ع) را از محورهای آن دانست که بنا دارد بخش‌هایی از زندگی پربرکت ائمه اطهار(س) را به تصویر بکشد.

نمایش آیینی حریم به مدت 90 دقیقه از پنجم آذر ماه لغایت دهم با حضور 40 نفر هنرور و 40 نفر عوامل اجرایی به روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به محل پایانه معراج واقع در توس 41 و یا پایانه امام رضا (ع) در انتهای خیابان امام رضا (ع) مراجعه کنند.

گفتنی است آستان قدس رضوی، معاونت فرهنگی سپاه امام رضا (ع)، یگان ویژه ناجا و ستاد شهری مشهد 2017 با همراهی معاونت فرهنگی و سازمان‌ پایانه‌های مسافربری  و اتوبوسرانی دبیرخانه ستاد شهری پایتخت فرهنگی جهان اسلام در اجرای این نمایش مشارکت دارند.