به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مدیر عملیات این شرکت در این دیدار با معرفی پالایشگاه خانگیران گفت: این مجتمع گازی بعنوان تنها پالایشگاه شرق کشور و تامین کننده انرژی گاز طبیعی حوزه شمال شرق کشور مطرح است.

محمد فرزانه مقدم با بیان اینکه این شرکت روزانه توان تولید 60 میلیون متر مکعب گاز طبیعی را دارد افزود: با توجه به حجم ذخیره سازی گاز طبیعی در مخزن شوریجه و در پیش بودن فصل زمستان، پالایشگاه خانگیران در آمادگی کامل برای خدمت رسانی به عموم هم وطنان قرار دارد.

وی بیان داشت: متخصصان داخلی و مشاوران جوان پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد آماده هرگونه همکاری با بنیاد نخبگان استان در طرح ها و پروژه های صنعت نفت و گاز هستند.

همچنین در ادامه این بازدید سرپرست و نماینده بنیاد نخبگان خراسان رضوی طی سخنانی گفت: بنیاد نخبگان استان در سال 93 راه اندازی شد و در حال حاضر جزو بنیادهای پیشتاز در حوزه نخبه پروری می باشد.

جواد داودیان افزود: در حال حاضر حدود یک هزار نخبه و استعداد برتر و مخترع از جوانان استان در حوزه های علوم پایه، المپیاد و جشنواره ها، فنی و مهندسی و مهارتی، تحت پوشش بنیاد نخبگان خراسان رضوی قراردارند.

وی در پایان این دیدار تاکید کرد: مقرر شد نخبگان و استعدادهای برتر در گروه های تیمی و تخصصی از سوی بنیاد نخبگان استان به پالایشگاه خانگیران معرفی و در جلسات مشترک، راهکارها و زمینه های مشارکت نخبگان بررسی و ارائه شود.