به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز چهارشنبه 3 آذرماه در دیدار با طلاب خواهر مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) مشهد، اربعین را همایش بزرگ منتظران ظهور ولی عصر(عج) دانست و خاطرنشان کرد: سیل خروشانی که از پیاده‌روی جمعیت بیش از 20 میلیونی در مراسم اربعین امام حسین(علیه‌السلام) در شهر کربلای معلی رقم خورد؛ اتفاقی عادی در زمره سایر وقایع روزمره جهان نبود، اجتماع بزرگ محبان اهل بیت(علیهم‌السلام) و منتظران ظهور بود که امپراتوری رسانه‌ای استکبار سعی در بایکوت خبری آن داشتند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه راهپیمایی اربعین امسال بسیار زودتر و پرشوتر از سال‌های گذشته برگزار شد، تصریح کرد: بدون شک سخن و پیام حق را خداوند متعال خود جلوه خواهد داد و ان¬شاءلله این راهپیمایی باشکوه نویدی برای رقم خوردن تمدن و مدنیتی به نام عاشورا در عالم خواهد بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به افزایش گرایش جهانیان به اسلام ناب و مکتب عقلانی تشیع، ابراز کرد: طی سال‌های اخیر توجه دنیا به اسلام ناب محمدی و عقلانی تشیع، بسیار افزایش یافته و بسیاری دریافتند آن راهی که نجات بخش بشریت بوده، اسلام اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) است.

وی جمهوری اسلامی ایران را پرچم‌دار مکتب عقلانی تشیع در جهان معرفی کرد و با تاکید بر این مطلب که حکام جور غربی با «صد عن سبیل الله» بزرگترین ظلم را به مردم خود روا می‌دارند، توضیح داد: مستکبران امروز اجازه آشکار شدن حقایق عالم را به مردم آمریکا و اروپا نمی‌دهند و علاوه بر این زندگی الهی را از آن‌ها سلب کرده و به دنبال سرکوب فطرت خداجوی آنان هستند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی، جامعه بشری معاصر را جریحه‌دار از ظلم سیاستمداران مستکبر غربی توصیف و با اشاره به مصداق‌های این ظلم، تصریح کرد: وضعیت امروز جهان به گونه‌ای است که انسان به هرگوشه عالم که نظر می‌اندازد، جز جنایت، شرارت و ظلم مستکبران نمی‌بیند، اما در این میان یکی از بزرگترین ظلم‌ها و دیکتاتوری‌های استکبار غربی، جلوگیری از حیات اجتماعی، سیاسی و الهی جوامع خودشان است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، با اشاره به تلاش‌های حضرات معصومین(علیهم‌السلام) در رسوایی چهره استکبار دوران خود، بیان کرد: صدیقه کبری(س) نقاب نفاق را از چهره ظالمان دوران خود برداشتند و امروز این وظیفه بر عهده تمام عالمان، اندیشمندان و سخنوران فرهیخته و بیدار جهان اسلام است.

تولیت آستان قدس رضوی رسالت علما و مبلغان دینی را در معرفی و تبیین احکام اسلام و سخنان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام)، بسیار خطیر ارزیابی کرد و گفت: علوم دینی باید در سرشت و جان آموزنده رخنه کند، به طوری که تمام رفتار و شئون زندگی فرد را در برگیرد.

وی با اشاره به روایت «العلم علمان؛ علمٌ مطبوع و علمٌ مسموع و لا ینفع المسموع ما لم یکن المطبوع» از امیرالمومنین علی(علیه‌السلام)، گفت: علم بر دو نوع «مسموع» و «مطبوع» است و اگر علم در جان عالم بنشیند و در سرشت او جای بگیرد، آنگاه علم مطبوع است، لذا فقیه حقیقی کسی است که علم و دین در جان و سرشت او جای گرفته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بر اهمیت وجود تفکر و روحیه انقلابی تاکید و خاطرنشان کرد: تفکر انقلابی گره‌گشای تمامی مشکلات کشور بوده و تنها راه پیروزی در این جنگ گسترده و ناجوانمردانه فرهنگی و اعتقادی غرب توجه به آموزه‌های اسلام و قرآن کریم و تعمیق روحیه و تفکر انقلابی در جامعه است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، در فراز پایانی سخنان خود به آیه 12 سوره توبه اشاره و با تاکید بر اینکه هیچ گاه نباید به سران کفر و استکبار اعتماد کرد، گفت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید:«با پیشوایان کفر بجنگید، چرا که آنان را هیچ پیمانى نیست.» در این آیه آمده است که با رهبران کفر و استکبار مبارزه کنید، نه اینکه آن‌ها ایمان ندارند، بلکه چون «أَیْمَان» ندارند. أَیْمَان ندارند، یعنی آن‌ها پیمان شکن هستند و این موضوع پیمان شکنی از ویژگی‌های دشمنان دین خداست.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: این روزها عهد شکنی‌های استکبار در عمل و گفتار آن‌ها پیداست و غیر قابل اعتماد بودن نظام سلطه دیگر بر هیچ کسی پوشیده نیست. حتی اگر روزی عده‌ای به دشمن خوش بین بودند، با اتفاقات اخیر برجام برای همه روشن شده که استکبار پیمان شکن است و «أَیْمَان» ندارد.