به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی با صدور پیامی درگذشت آیت‌الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی را تسلیت گفت.

در پیام این مرجع تقلید آمده است: خبر ارتحال عالم ربانی و مجاهد و فقیه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام حضرت آیت‌الله حاج سید عبدالکریم موسوی اردبیلی موجب تأسف و تأثیر عمیق اینجانب شد.

در ادامه این پیام تصریح شده است: معظم له عمر پربرکت خود را در تعلیم و ترویج فرهنگ اهل بیت علیهم السلام سپری کرد و به عنوان یک فقیه مبرز و متخصص در علوم اسلامی به عرصه اجتماع قدم گذاشت، از آن لحظه‌ای که انقلاب اسلامی به پرچم‌داری امام راحل آغاز شد همواره در کنار بنیانگذار انقلاب اسلامی در همه صحنه‌های انقلاب و مبارزه و جهاد و قضاء و در عرصه امامت جمعه و در اواخر عمر در حوزه علمیه قم با تدریس و تربیت شاگردان متخصص خدمات بسیار ارزنده‌ای را به عالم اسلامی و انقلاب ارائه کرد.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: اینجانب این مصیبت وارده را به پیشگاه حضرت‌ بقیت‌الله الاعظم عجل الله، حوزه‌های علمیه، خاندان محترم و عموم شیعیان بالاخص اهالی محترم استان عالم پرور اردبیل تسلیت عرض کرده و علو مقام برای فقید سعید از خداوند متعال مسالت می‌کنم.