به گزارش برنا- ایلام، سردار "یحیی خادمی" فرمانده سپاه استان ایلام در دوران دفاع مقدس و مشاور رهبر انقلاب در جمع بسیجیان دره شهر گفت: بسیج به دستورامام خمینی(ره) و با هدف مردمی کردن دفاع در مقابل توطئه ها تشکیل شدوتشکیل این نهاد درزمانی که نه جنگی بود ونه توطئه ای، آینده نگری و بصیرت امام امت برای جلوگیری فتنه های پیش روی انقلاب را نشان می دهد.

خادمی افزود: خالی شدن مرزها از همین نیروهای بسیجی، انقلابی و سپاهی به دلیل تصمیمات غلط سیاسی آن دوره باعث شد صدام جرات حمله به ایران را پیدا کندوبا شروع جنگ تحمیلی استان صدر درصد شیعه ایلام با ندای رهبرانقلاب و حب علی(ع) همپای دیگر نقاط مرزی کشور با کمترین امکانات وتجهیزات در برابرپیشروی های دشمن ایستادند.

سردار خادمی یادآور شد: حضور پرشور و منسجم ملت انقلابی ایران بخصوص مردم ایلام در عرصه های مختلف انقلاب باعث تبدیل گرائها و یگانها به سپاه و لشکر و به طبع ان فتح و پیروزی در جنگ تحمیلی هشت ساله شد.

مشاور رهبر انقلاب در ادامه به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی نیز اشاره کرد و افزود: مغناطیس اربعین باعث جذب تمامی ذرات هم نوع خود در سراسر جهان می شود که نمونه بارز آن حضور میلیونی مردم از دنیا در این حرکت عظیم است و برقراری امنیت زوار میلیونی در خاک عراق ادامه حرکت ایثار گونه و شهادت طلبانه  بسیج و سپاه در هشت سال دفاع مقدس بود.

سردارخادمی این امنیت را از برکات وجود رهبر انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: در زمان جنگ نیز امام خمینی(ره) حمله به عراق را منوط به حفظ امنیت و جان عشایر و مردم این کشور می دانستند.

فرمانده سابق بسیج استان ایلام با بیان اینکه انقلاب بر پایه فرهنگ اسلامی وبسیج استوار است، افزود: همین فرهنگ در سوریه و عراق باعث روحیه استکبارستیزی در مقابله با دشمن وبدست آوردن پیروزیهای مختلف شده است.