به گزارش برنا- ایلام  حجت‌الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفیدر خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر ایلام اظهار کرد: پنجم آذر ماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام‌خمینی (ره) است که قطعا نهاد بسیج یکی از مهم‌ترین دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه این روز فرصتی برای گرامیداشت این نهاد مقدس و اشاره به کارآفرینی‌ها و تاثیرگذاری‌های بسیج است، افزود: هفته بسیج گرامیداشت روحیه شهادت طلبی، آرمان‌گرایی و ولایت‌مداری اسیت و نباید فراموش کرد که آثار این شجره طبیبه در دوران دفاع مقدس به اوج خود رسید.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام با بیان اینکه در دوران 8 سال دفاع مقدس حماسه‌های بزرگ و پیروزی‌های غرور آفرینی در عرصه‌های دفاعی به دست بسیجیان رقم خورد، گفت: اگر تفکر و اندیشه بسیجی در مدیریت کشور آن هم در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی حاکم باشد بدون شک باعث پیشرفت کشور و نا امیدی دشمنان خواهد شد.

حجت‌الاسلام لطفی تفکر بسیجی را عدالت خواهی و استکبار ستیزی اعلام و عنوان کرد: به همین دلیل است که کینه دشمنان و جریان نفاق در داخل از بسیج زیاد است و بسیج را به حزب‌گرایی و قشر‌گرایی متهم می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ ناب اسلامی در بسیج متبلور است، تصریح کرد: انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن در بین بسیجیان نهادینه شده است.

امام‌جمعه ایلام به ارتحال عالم مجاهد و مرجع عالیقدر آیت‌اله موسوی اردبیلی اشاره و تصریح کرد: این عالم بزرگ یکی از چهره‌های درخشان در حوزه‌های علمیه، از پیشکسوتان نهضت امام‌خمینی (ره) بود و در دوران تصدی بر دستگاه قضا نیز منشا خدمات بسیار خوبی بود.

نمانیده ولی‌فقیه در استان ایلام به روز وقف یکی دیگر از مناسبت‌های هفته اشاره و اظهار کرد: وقف یکی از با سابقه‌ترین میراث‌های اسلامی است و در اسلامی کردن اقتصاد نقش مهمی دارد.

وی به هشتم آذر ماه روزر نیروی دریایی اشاره کرد و گفت: امروزه نیروی دریایی جموری اسلامی ایران از کارآمدترین نیروهای دریایی است که در دوران 8 سال جنگ تحمیلی و در عملیات مروارید نقش آفرینی کردند.

حجت‌الاسلام لطفی در ادامه سخنان خود به بیانات اخیر رهبری معظم انقلاب در مورد برجام اشاره و اضافه کرد: چرا برخی از مسئولان اصرار دارند که بر روی دستاوردهای این برجام که نقض شده اصرار داشته باشند این افراد باید بدانند که آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند و امیدواریم بعد از بیانات رهبری برخی از آقایان از خواب بیدار شوند و برجام را آن طور که بر مصلحت نظام است عمل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام در پایان خطبه دوم نامه اعتراض آمیز استان ایلام به ستاد مرکزی اربعین را قرائت کرد.