به گزارش خبرگزاری برنا ازلرستان ،معاون هماهنگی امور اقتصادی  و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: ۷۵ میلیارد تومان از تسهیلات رونق تولید در مرحله انباشت قرارداد است و آماده پرداخت از سوی بانک‌ها است

مهرداد غضنفری در جلسه ستاد تسهیل با تاکید بر اینکه بانک‌‌های استان باید در پرداخت تسهیلات رونق تولید با سرعت بیشتری فعالیت کنند اظهار داشت: 75 میلیارد تومان از تسهیلات رونق تولید آماده پرداخت از طرف بانک‌ها است.

 وی با بیان اینکه اگر میزان قراردادهای انباشت شده تسهیلات رونق تولید در بانک‌های لرستان به پرداختی تبدیل شود لرستان استان نخست در میزان پرداختی‌‌های این تسهیلات خواهد بود افزود: همچنین با این کار استان لرستان از استان فارس که رتبه نخست را دارد پیش می‌افتد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان عنوان کرد:  اکنون  75 میلیارد تومان از تسهیلات رونق تولید در مرحله انباشت قرارداد است و آماده پرداخت از سوی بانک‌ها است

 وی بیان کرد: در صورتیکه این میزان تسهیلات توسط بانک‌های استان لرستان پرداخت شود میزان پرداختی تسهیلات رونق تولید استان به 400 میلیارد تومان خواهد رسید.

 غضنفری با اشاره به میزان پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌های استان گفت: حدود 325 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید توسط بانک‌های استان لرستان پرداخت شده است.

 وی  فاصله 70 میلیارد تومانی استان لرستان با استان فارس را در پرداخت تسهیلات رونق تولید را نامناسب دانست و تصریح کرد: این فاصله در ماه‌های گذشته بسیار کم‌تر بوده است.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان خاطر نشان کرد: در ارتباط با پرداخت تسهیلات رونق تولید استان به بانک‌ها فرجه‌‌هایی داده می‌شود که بعد از بسته شدن سامانه بهین‌یاب از دست می‌رود.

 وی افزود: تا به حال 222 طرح برای دریافت تسهیلات رونق تولید به شعب بانک‌های استان ارجاع داده شده ‌و این در حالی است که تعهد استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید 304 واحد است.

 غضنفری با اشاره به اینکه استان لرستان در ارتباط با پرداختی حدود 100 میلیارد تومان با تعهد خود در راستای پرداخت تسهیلات رونق تولید فاصله دارد بیان کرد: در حال حاضر توپ در زمین بانک‌هاست و باید برای رسیدن به تعهد استان  کار خود سرعت دهند.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان گفت: مالکان واحدهایی که تا به حال برای دریافت تسهیلات رونق تولید به بانک‌ها مراجعه نکرده‌اند باید حذف شوند.

 وی تصریح کرد: در ارزیابی بانک‌های استان در ارتباط با  پرداخت تسهیلات رونق تولید بانک کشاورزی در کشور بیشترین عملکرد را داشته و بانک کشاورزی لرستان رتبه سوم استان را در پرداختی‌های تسهیلات رونق تولید دارد.

 غضنفری اظهار داشت: بانک  کشاورزی تا به حال حدود 10 درصد تسهیلات پرداختی رونق تولید در استان را به خود اختصاص داده است.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان با بیان اینکه از 75 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید که در مرحله انباشت قرارداد هستند حدود 50 درصد معادل 37 میلیارد تومان مربوط به بانک تجارت استان است، افزود: انتظار داریم  بانک تجارت استان ظرف هفته آینده نسبت به پرداخت مبلغ مورد نظر توجه داشته باشد.

 وی عنوان کرد: در حال حاضر برنامه‌ای مهم‌تری از پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان لرستان نداریم.

 غضنفری بیان کرد:  امیدواریم بانک‌‌های استان لرستان حداکثر ظرف مدت یک هفته آینده  75 میلیارد تومان از تسهیلات رونق تولید که در مرحله انباشت قرارداد هستند راتعیین تکلیف کنند.

 وی بر لزوم تشکیل کمیته ای شامل نماینده دستگاه های اجرایی، نماینده دبیرخانه تسهیلات رونق تولید و بانک عامل تاکید کرد و گفت: همه پرونده‌های متقاضیان تسهیلات رونق تولید باید طی یک هفته آینده مورد بررسی واقع شوند.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان وضعیت همراهی بانک‌های استان را مثبت دانست و تصریح کرد: خواهشمندیم بانک‌های استان میزان پرداختی‌های مستقیم خود را به مرکز اعلام کنند.

 وی خاطر‌نشان کرد:  حساسیت ما به این دلیل است که نمی‌خواهیم حقی از استان لرستان ضایع شود.