به گزارش خبرگزاری برنا از تهران  ، آیت اله سید احمد موسوی امام جمعه باقرشهر  در خطبه‌های نماز جمعه که با حضور پر شور مردم باقرشهر و کهریزک در مصلی بزرگ شهر برگزار شد، به راهپیمایی غرورآفرین عاشقان امام حسین (ع) و روز اربعین اشاره کرد و گفت : پیاده روی عظیم اربعین حسینی در عراق و ایران بسیار باشکوه برگزار شد، در ایران هم راهپیمایی عظیم مردم تهران و ری به سمت حرم عبدالعظیم حسنی(ع) در اوج نظم و شکوه برگزار شد که بنده از همین تریبون از همه حاضرین در راهپیمایی تقدیر و تشکر می نمایم.

وی در ادامه با توجه به فرمایشات رهبر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد راهپیمایی اربعین  گفت: رهبر معظم انقلاب این راهپیمایی را پدیده تاریخی و نشان دهنده دست قدرت الهی عنوان کرد؛ باید از دولت و ملت عراق به خاطر همکاری های خوب و شایسته شان تشکر نمود و انشاله خداوند به همه شرکت کنندگان در این راهپیمایی میلیونی سلامتی دهد تا سال های بعد هم زائر حضرت اباعبداله الحسین(ع) باشند.

آیت اله سید احمد موسوی با توجه به نزدیک شدن به 28 و 30 صفر  به حدیثی از امام حسن مجتبی (ع) که به یارنزدیکش (جناده)نقل شده بود اشاره کرد و گفت: همواره برای سفر آخرتت آماده باش و زاد و توشه ات را حاصل کن تا عجلت فرا نرسیده است، تقوا بهترین زاد و توشه است و انجام واجبات و ترک محرمات هم همان تقوا است.

وی در ادامه افزود: دوشنبه پیش رو ۲۸ صفر رحلت جانسوز پیامبر بزرگ اسلام و روز شهادت امام رضا(ع) است که باید مسئولین هیئات مذهبی، ائمه جماعت و همچنین حسینیه ها و دیگر مکان های مذهبی شهر در شب و روز شهادت مراسم تجلیل از مقام این عزیزان بگیرند.

وی در ادامه تاکید کرد : در مصلی بزرگ باقرشهر هم به مانند سالیان گذشته زیارت اربعین از راه بعید راس ساعت ۱۰ صبح برگزار می شود، از همه مردم عزیز باقرشهر و کهریزک دعوت می شود تا با حضور در این مراسم پرخیر و برکت از فیوضات آن بهره مند شوند.

امام جمعه باقرشهر رحلت جانسوز آیت اله موسوی اردبیلی را هم تسلیت گفت و اظهار داشت: خوشبختانه مراسم های خوبی در شان و منزلت این روحانی جلیل برگزار شد، ایشان در همه حوادث و اتفاقات دوران حیان امام خمینی(ره) حضوری مثمر ثمر داشتند و بعد از انقلاب هم در پست ها و منصب های حساسی خدمتگزاری کرده اند.

آیت اله موسوی در بخش بعدی سخنان خود با اشاره به پنجم آذر روز بسیج مستضعفین هم گفت: هفته بسیج را گرامی می داریم و به روح پرفتوح همه شهدای بسیجی که بیشترین نقش را در پیروزی جنگ تحمیلی داشتند، درود می فرستیم.

امام جمعه باقرشهر در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان کشور اشاره داشت و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار ۵ سرفصل مهم« متکی بودن بسیج به بصیرت، جناحی نبودن بسیج، لزوم هم افزایی در بسیج، مردم سالاری بودن و لزوم تشکیل هیئت های اندیشه ورز» را بیان و به شرح آن ها پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: بصیرت به معنای فهمیدن موضوعات و مسائل سیاسی و اجتماعی و دانستن آن ها است و بسیار اهمیت دارد؛ دلیل اهمیت آن هم در تشخیص حق علیه باطل استف یعنی اگر بصیرت و فهم و درک سیاسی نباشد، حق از باطل تشخیص داده نمی شود.

وی در ادامه گفت: در اثر نبود بصیرت انحراف و اختلاف در جامعه ایجاد می شود، در اثر تندروی ها و ندانم کاری عده ای جامعه گرفتار انشقاق شده و دوقطبی ایجاد خواهد شد. مردم در نظام اسلامی باید منسجم و متحد باشند و وحدت و صمیمیت بین آن ها بیشتر شود، به طور کلی می توان گفت که بسیج بصیرت لازم دارد تا بداند چگونه انسجام داخلی ایجاد شود.

آیت اله موسوی در پایان تصریح کرد: بسیج جریانی گسترده برای همه اقشار مردم است و برای جناح و حزب خاصی نیست، بسیج لشگر انقلاب است و هر فرد و جناحی که انقلاب را قبول دارد، بسیج شامل او می شود.