به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ، هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری اظهار داشت: همه مردم و مسؤولان با عزم ملی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن که زمینه ساز توسعه کشور است، مشارکت کردند.

جمالی پور با تشکر از مشارکت مردم و به ویژه خانوارهایی که در سامانه اینترنتی مرکز آمار شرکت کرده اند، گفت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن با همت دولت آغاز شد و با همکاری مردم و تلاش آمارگیران و کارشناسان پیش رفت.

وی افزود: با توجه به اهمیت سرشماری در برنامه ریزی توسعه ای و شهری، این طرح می تواند باعث مدیریت بهتر و مؤثرتر در دولت باشد و ما بتوانیم با برنامه ریزی درست خدمات بهتری به مردم ارائه بدهیم.

 معاون استاندار تهران بیان کرد: در شهرستان ری همانند تمام اقصی نقاط کشور سرشماری اینترنتی و حضوری با همکاری مؤثر مردم در زمان تعیین شده انجام شد.

جمالی پور ادامه داد: سامانه سرشماری اینترنتی تا ساعت 24 پنجشنبه چهارم آذرماه، برای دریافت اطلاعات خانوارهای غایب باز بود تا این خانوارها در فرصت های پایانی مشخصات خود را ثبت کنند.

وی تصریح کرد: زمان سرشماری حضوری، 28 آبان به پایان رسید و پس از آن مأموران آمارگیر مجدداً به خانوارهای غایب مراجعه کردند تا اطلاعات دقیق تری ارائه بدهند.

فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: با مشارکت مردم و تلاش و پشتکار عوامل اجرایی سرشماری تقریباً تمام خانوارها سرشماری شدند و میزان خانوارهای غایب کمتر از 3 درصد گزارش شده است.

جمالی پور با بیان اینکه 4ستاد در شهرستان ری مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: معاونین فنی و کارشناسان در مرکز ستادهای شهرستان در حال جمع بندی آمار ثبت شده هستند تا اطلاعات دقیق خود را ارئه بدهند.