به گزارش خبرگزاری برنا از تهران امام جمعه شهرری با اشاره به حمله ترویستی دیروز داعش به زائران اباعبدلله و منفجر کردن خودرو پر از بنزین در کنار اتوبوس های حامل شیعیان گفت: سفاک های داعشی بزدلانه زائران ایرانی و افغانی را در آتش کینه شیطانی خود سوزاندند. 

 وی در ادامه به راهپیمایی 20 میلیونی شیعیان، دوستدارن و عاشقان سیدالشهدا(ع) در روز اربعین اشاره کرد و ادامه داد: شیعیان، برادران اهل سنت و حتی مسیحیان که محبت اهل بیت(ع) در دلشان رخنه کرده است با راهپیمایی 80 کیلومتری بین شهرهای نجف تا کربلا به جهانیان ثابت کرده اند که راه اهل بیت(ع) زنده است.

شاهچراغی با بیان اینکه در میان زائران افراد بالای 80 سال، خردسال و بیمار مشاهده می شد ادامه داد: عاشقان و مریدان خاندان عصمت و طهارت در هر شرایطی حمایت خود را از این بندگان خاص خداوند برنخواهند داشت.

وی با بیان اینکه رسانه ها و خبرگزاری های غربی صهیونیستی در نمایش تصاویر حماسه عاشقان اهل بیت(ع) کور و کر عمل کردند اضافه کرد: بزرگی حضور عاشقان سیدالشهدا(ع) به گونه ای بود که یکی از خبرگزاری های وابسته غربی نتوانست این پدیده بزرگ را پنهان کند و نوشت: با این حضور مردمی ایران ماندنی ولی آمریکا رفتنی است.

شاهچراغی در ادامه به هفته بسیج اشاره کرد و عنوان داشت: بسیج یک سرمایه پایان ناپذیر الهی است که خداوند طرح تاسیس این شجره طیبه را به دل امام خمینی(ره) الهام کرد و امام راحل با تاسیس سپاه 20 میلیونی بسیج خدمت بزرگی به ملت ایران کرد.

وی خاطر نشان کرد: نقش بسیج در دوران دفاع مقدس به گونه ای بود که تمام سناریوهای اتاق های فکر آمریکا را به هم ریخت و آنان را وادار به این اعتراف کرد که می گفتند: ایرانی ها 10 میلیون انسان دارند که شب ها به عزاداری و سینه زنی می پردازند و روزها چنان به قلب ارتش عراق می زنند که هیچ نیروی جلو دار آنان نیست.

شاهچراغی اظهار داشت: بسیجیان امروز در سوریه و عراق به گونه ای عمل کرده اند که پیش شرط تمام مذاکرات از سوی دشمنان کنار رفتن بسیج از صحنه نبرد است.

وی در ادامه به تمدید تحریم های 10 ساله آمریکا علیه ملت ایران اشاره کرد و بیان داشت: رهبر معظم انقلاب به درستی فرمود که آمریکا نسبت به ملت ایران همواره بد عهد بوده و تمدید تحریم های 10 ساله باعث لغو و نقص برجام می شود.

امام جمعه شهرری افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمود آمریکا این بار پا روی دم شیر گذاشته است و ایران حتما واکنش نشان خواهد داد.

شاهچراغی در بخش دیگر سخنان خود به ارتحال عالم و مرجع عالیقدر آیت الله موسوی اردبیلی(ره) اشاره کرد و گفت: مسجد این مرجع عالی قدر قبل از پیروزی انقلاب یک پایگاه دین شناسی و ترغیب جوانان به انقلاب بود و بعد از انقلاب نیز این مرد بزرگ در کنار تمام کارهای دولتی اقدام به تاسیس دانشگاه، دبیرستان و دبستان دارالعلم مفید کرد تا بدین صورت زمینه ایجاد جوانان مومن انقلابی ومتعهد را در جامعه فراهم کند.