به گزارش خبرگزاری برنا ازلرستان ،مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در این نشست  ساماندهی بهینه نیروی انسانی را مهمترین سیاست دستگاه تعلیم و تربیت برشمرد و گفت : آموزش و پرورش لرستان با نگاه صرفه جویی در منابع مالی و استفاده حداکثری از منابع انسانی ،  تجمیع  مدارس ، رعایت نرم و تراکم دانش آموزی ، تقویت طرح روستا مرکزی ، تجمیع کلاسهای زیر نرم را در دستور کار خود قرار داده است . دکتر گودرز کریمی فر به مسئله قومیت های مختلف در استان ، حساسیت ها و تعصبات موجود ، پیگیری های ائمه محترم جمعه و  نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره کردو افزود :  اقتضائات خاصی در استان وجود دارد که  مانع از تجمیع کلاس ها و یا انحلال برخی کلاس هاو مدارس زیر نرم  می شود .

کریمی فر بر این نکته تاکید کرد که گرچه آموزش و پرورش با صلابت و قدرت تلاش می کند تا راهکارهای ساماندهی منابع انسانی را اجرا کند ، ولی واقعیت این است که با تعادل و تعامل بین این مولفه ها ، خیلی از مسائل و مشکلات حل و فصل شده است . وی به وجود 398مدرسه 1تا 5نفره در استان اشاره کرد و گفت : فراهم کردن بستر مناسب برای ادامه تحصیل این دانش آموزان و توسعه پوشش تحصیلی در مناطق محروم  یک سیاست محوری  است که باید در ساماندهی نیروی انسانی به دقت لحاظ شود .

کریمی فر در ادامه به مشکلات نیروهای پیش دبستانی هم اشاره کرد و گفت : بخشی از توان و انرژی استانها صرف اجرای مصوبه مجلس و به کارگیری این نیروها می شود  مدیر کل آموزش و پرورش لرستان به توسعه عدالت آموزشی در استان اشاره کردو افزود : در 3سال اخیر بیش از یکصد مدرسه پیش ساخته در مناطق صعب العبوری که هیچ گونه زیر ساخت ارتباطی نداشته اند ،  هلی برد شده است و این از جمله افتخارات دستگاه تعلیم و تربیت است .

کریمی فر به توسعه متوازن هدایت تحصیلی هم اشاره کرد و افزود :فرایند  هدایت باید در بازه زمانی چند ساله و آرام صورت گیرد تا با واکنش منفی و استقامت والدین و دانش آموزان مواجه نشود .

وی در پایان سخنان خود افزود : لرستان در ساماندهی نیروی انسانی تلاش کرده تا با در نظر گرفتن مصالح و محدودیت های مالی دولت بهترین برنامه ریزی و سازماندهی را انجام دهد و انتظار دارد تا مسئولین وزارت هم با درایت ، ظرافت وکیاست کمک کنند تا مشکلات موجود به نحو مقتضی  مرتفع شوند .

در ادامه این نشست معاونین اداره کل و روسای ادارات مرتبط با ساماندهی نیروی انسانی  هم به ذکر نقطه نظرات خود پرداخته و خواستار همکاری مسئولین وزارت آموزش و پرورش  شدند.