به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، حجت الاسلام معبودی نماینده ولی فقیه در سپاه استان قزوین در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن گرامیداشت هفته بسیج عنوان کرد: بسیج به فرموده امام یک معجزه بزرگ است و اختصاص به زمان و مکان مشخصی ندارد.

حجت الاسلام معبودی افزود: بسیج به غیر از ایران در لبنان، یمن، فلسطین و سایر کشورها نیز وجود دارد که این از ویژگی های بسیج بوده که هم فرازمانی و هم فرامکانی است.

وی اظهار داشت: برای بسیج بن بست معنا ندارد و طبق فرمایش خداوند هرکس که با تقوا باشد بن بستی در مقابلش قرار نخواهد گرفت ضمن اینکه پایه های بسیج بر اساس تقوا بنا شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه استان با اشاره به فعالیت بسیج در زمان جنگ گفت: اگر بسیج در زمان جنگ نبود شاید پایان جنگ به گونه ای دیگر رقم می خورد و تفکر بسیجی پس از جنگ در عرصه های مختلفی همچون سازندگی، دستاوردهای علمی و فناوری های صلح آمیز و علوم مختلف راه جدیدی را در مقابل مردم قرار داد.

حجت الاسلام معبودی عنوان کرد: یکی از واقعیت هایی که در بسیج وجود دارد این است که بسیج نگاه امیدوارانه ای نسبت به آینده دارد و در سختی ها به خدا توکل می کند همانطور که در قرآن آمده بندگان خدا ترس و وحشتی از آینده ندارند.

وی به دیگر قابلیت های بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج در مقابل فتنه های دشمنان آگاهی و بصیرت دارد و بسیجیان هم دشمن و هم اهداف آن را به خوبی شناسایی می کنند و برای برخورد با آن آمادگی لازم را دارند.

این مقام مسوول اضافه کرد: اگر دیروز جنگ سخت بود امروزه جنگ اطلاعاتی، نظامی، اقتصادی، فرهنگی و جنگ نرم است و بسیج در همه این زمینه ها حضور قدرتمند و فعال دارد.

حجت الاسلام معبودی در پایان خطبه های خود بسیج را نیروی فداکار خواند و گفت: بسیج هرجا که احساس کند نیاز به فداکاری وجود دارد خود را فدای مردم، کشور و دین خواهد کرد و به تعبیر امام(ره) بسیج لشگر مخلص خداست.