به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، علی رضا رشیدیان در این جلسه با تاکید بر لزوم مبارزه ی همه جانبه با قاچاق مواد مخدر اظهار داشت: به فرموده ی مقام معظم رهبری برای دستیابی به نتیجه در این حوزه، باید علاوه بر وظایف معمول؛ اقدامات فوق العاده، موثر و فراتر از وظائف جاری از سوی دستگاه ها،  اجرایی شود.

وی با بیان این که در هر سه حوزه ی پیشگیری، درمان و مقابله باید اقدامات موثری صورت پذیرد؛ افزود: یکی از دلایل روی آوردن به قاچاق مواد مخدر، حجم بالای منافع مالی آن است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به این که قاچاق مواد مخدر چه در چرخه ی تولید و چه در توزیع دارای سودهای سرشار است؛ گفت: باید با تدوین قوانین و احکام بازدارنده این مزیت را از قاچاق مواد مخدر گرفته و ریسک تجارت در این حوزه را بالا ببریم. 

رشیدیان به کشف 19 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال تا کنون در استان اشاره و خاطر نشان کرد: در این مدت 13 هزار و 458 نفر در همین رابطه دستگیر شده اند.

وی ضمن استماع گزارش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص اجرای طرح " کاج " در استان؛ تصریح کرد: بر اساس برنامه ملی استقرار مداخلات پیشگیری از اعتیاد در جامعه کار و تولید (طرح کاج)، این طرح ابتدا در کارگاه های بزرگ دارای 50 تا 500 نفر نیروی کار اجرایی خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: هدف از اجرای طرح کاج این است که تا پنج سال آینده شیوع اعتیاد در جامعه کار و تولید 25درصد نسبت به سال پایه کاهش یابد.

رشیدیان خاطر نشان کرد: وظیفه ی اصلی سازمان های فرهنگی، ایجاد روحیه ی شادابی و نشاط توام با معنویت در جامعه است که می تواند در مهار آسیب های اجتماعی نقش داشته باشد.

وی در عین تاکید بر جمع آوری و مقابله با خرده فروشان، مبارزه ی همه جانبه با قاچاقچیان و تمرکز کنترل بر مراکز حساس و پاکسازی مناطق آلود؛ زمینه سازی برای جامعه پذیری و اشتغال بهبود یافتگان را ضروری دانست.

گفتنی است؛ در این جلسه گزارش اقدامات انجام شده در شوراهای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سرخس و تربت جام ارائه شد.