به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد حمزه در  نشست مدیران ادارات آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی با مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان خاطر نشان کرد: تعلیم و تربیت سرلوحه همه تعلیمات اسلامی و قرآنی است و بر اساس آموزه های دینی هیچ عبادتی بالاتر از علم آموزی نیست.

وی با بیان اینکه دستیابی به علم عالی ترین مرتبه انسانی است تصریح کرد: اگر می خواهیم جامعه ای توسعه یافته داشته باشیم، مسیر تحقق آن از آموزش و پرورش می گذرد.

حمزه افزود: جوامع پیشرفته سرمایه گذاری ویژه ای در آموزش و پرورش انجام داده اند و بهترین خدمات را به معلمان ارائه می کنند و به معلمی به عنوان عشق، ایثارگری و از خود گذشتگی نگاه می کنند که باید این نگاه در کشور ما نیز ایجاد شود.

نماینده مردم شهرستان های کهنوج، روبار، منوجان، قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 25 درصد کارمندان دولت در آموزش و پرورش مشغول خدمت هستند گفت: بودجه  11 درصدی آموزش و پرورش از  بودجه دولت جوابگوی نیاز های آموزش و پرورش نیست  و باید افزایش یابد.

احمد حمزه بیان داشت: مطالبات فرهنگیان در کمیسیون فرهنگی مجلس با جدیت پیگیری می شود و رفع مشکلات این دستگاه مهم و زیر ساختی، مهمترین دغدغه نمایندگان مجلس است.

وی از معلم، خانواده، دانش آموز و فضای آموزشی به عنوان مهمترین رکن های تعلیم و تربیت نام برد و افزود: دانش آموز محوری ترین رکن و والدین مکمل فعالیت های آموزشی و پرورشی هستند.

حمزه به موفقیت های آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی استان در سه سال اخیر اشاره و بر تشکیل تیم های کارشناسی ویژه در راستای بررسی راهکارهای کیفیت بخشی به فعالیت های آموزش و پرورش در این مناطق تاکید کرد.