به گزارش خبرگزاری برنا ازلرستان ،مدیر کل آموزش و پرورش لرستان از اعزام ۲۱ هزار دانش آموز لرستانی در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور با هدف ترویج فرهنگ ایثار ، جهاد و شهادت و زنده نگهداشتن رشادت های رزمندگان 8سال دفاع مقدس خبر داد .

دکتر گودرز کریمی فر افزود : اردوهای راهیان نور فرصتی  مناسب برای پیوند نسل‌سوم انقلاب با جان فشانی ،رشادت و پایمردی رزمندگان 8سال دفاع مقدس است . وی با اشاره به شروع این اعزام ها از  ۱۰ مهر سال جاری تا ۸ اردیبهشت سال ۹۶در قالب ۳۶۹ اردو خاطر نشان کرد :   انتقال فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت،  تقویت روحیه  انقلابی و انتقال پیام رزمندگان در 8سال دفاع مقدس از جمله ضروریاتی است که باید به دقت و حساسیت دنبال شود .

کریمی فر  به تاثیر فوق العاده این اردوها در روحیه  دانش آموزان اشاره کرد و افزود: اردوی راهیان نور به دلیل خلوصی که در رزمندگان وجود داشت، بیشترین تاثیر اخلاقی، معرفتی و تربیتی را به دنبال دارد و به جرات می توان گفت :   ماندگارترین و تاثیر گزارترین فعالیت آموزشی و پرورشی  اردوی راهیان نور است .

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: این اردوها در قالب 3روز پیش بینی شده و در این 3روز دانش آموزان ضمن بازدید از مناطق عملیاتی  از دوره‌های  آموزشی ، معرفتی و روایان هشت سال دفاع مقدس استفاده می‌کنند.

کریمی فر در ادامه  افزود : مناطق عملیاتی کلاس های  درسی است که با زبان دل با دانش آموزان ارتباط برقرار می کند و  واژه هایی مانند ایثار ، جهاد ، شهادت ، فداکاری و جانبازی را برای آنها معنا می کند.