به گزارش خبرگزاری برنا ، وزیر بهداشت و درمان در جمع مردم و مسئولان خاش در مراسم افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی عنوان کرد : از نگاه مسئولان عالی نظام ، هیچ تفاوتی بین شیعه و سنی وجود ندارد ، همه با هم به عنوان ستون های خیمه اسلام باید به دنبال مجد و بزرگی و پایداری شریعت اسلام باشیم .

دکتر هاشمی بیان کرد : معتقدیم دولت با تأسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و تأیید شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی در راستای مصوبات شورای عالی امنیت ملی ، موضوع برجام را به نتیجه رساند.

وی با بیان اینکه از آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان، استاندار دور اندیش استان که مدیری نمونه هستند و امام  جمعه اهل سنت زاهدان تشکر می کنم ، در ادامه افزود: فراموش نشده است که قبل از این دولت ،چه گرفتاری ها و مشکلات امنیتی در سیستان و بلوچستان حاکم بود.

وزیر بهداشت اظهار داشت:  دولت دکتر روحانی  با درایت و منطق و بدون کوچکترین عقب نشینی از آرمانهای شهدا ، امام شهدا و منویات مقام معظم رهبری توانست با زبان لین با مسلمانان جهان و منطقه و با احترام متقابل با کشورهای دیگر ارتباط برقرار کند که موضوع برجام نیز در همین راستا بود. دکتر هاشمی خاطر نشان ساخت: آن عده ای که همواره به دنبال ناامید کردن مردم هستند و آیه یاس می خوانند با توجه به فرمایش صریح مقام معظم رهبری در پازل دشمن حرکت می کنند.

وی با اظهار اینکه سیستان و بلوچستان داشته های بسیاری دارد که در طول تاریخ مغفول مانده اند، در ادامه از این استان به عنوان محور توسعه یاد کرد و گفت: توسعه زمانی رخ می دهد که امنیت و تحریم نباشد و زمینه سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و رونق تولید و اشتغال فراهم شود، مسئله ای که دولت ان را دنبال می کند.