به گزارش خبرگزاری برنا از محمودآباد؛ پیش از ظهر امروز مراسم جشن تکلیف دینی 700 دانش آموز دختر پایه سوم ابتدایی و 300 دانش آموز پسر پایه راهنمایی و اول متوسطه در دبستان شاهد محمودآباد برگزار گردید.

علیرضا مقدس، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد، طی سخنانی در این مراسم گفت: این مراسم در راستای ترویج فرهنگ دینی، قرآنی و همچنین توسعه فرهنگ حجاب و عفاف در مدارس برگزار می شود تا روح معنوی در جامعه پرورش یابد.

وی گفت: دانش‌آموزانی که امروز بعد از دوران کودکی به سن تکلیف رسیده‌اند باید خود را به آموزه‌های دینی که در رأس آنها اقامه نماز اول وقت است و همچنین رعایت حرام و حلال و احترام به بزرگ‌ترها مزین کنند و در این راه نیز از خداوند و اهل بیت (ع) نیز کمک و یاری بخواهند.

وی افزود: ما براى هر عید یا هر مناسبت خوب که از طرف پروردگار، نعمتى به ما رسیده باشد، جشن مى گیریم تا بدین وسیله سپاسگزارى و شکر و شادى خودمان را نشان دهیم و به تکلیف رسیدن، یک عید به حساب مى آید.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد گفت: خاطره جشن تکلیف، یک خاطره شیرین تربیتى و معنوى است و مناسب است که نوجوانان عزیز، تاریخ دقیق تولّد خود را بدانند، تا بتوانند روز مکلّف شدن خود را طىّ مراسمى جشن بگیرند و شادى کنند

علیرضا مقدس گفت : سن تکلیف یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی است که خداوند به بشریت ارزانی داشته و در این دوران بشریت توفیق عبادت همراه با شناخت را پیدا می‌کند.