به گزارش خبرگزاری برنا از ساری؛ ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران، در مراسم تجلیل از خدمات داوطلبانه جمعیت هلال احمر در ساری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هلال احمر، گفت: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران توانسته با حضور و خدمات دلسوزانه، مسئولانه و انسانی در بسیاری از عرصه ها و حوزه های امدادی اجتماعی، پیشتاز و پیشرو باشد و  این نهاد یکی از برترین جمعیت های بشردوستانه و صلح طلب دنیاست.

ربیع فلاح افزود: فعالیت این جمعیت تنها در امور امداد و نجات زمان حوادث نیست، بلکه در تمام حوزه ها از جمله آموزشی، آسیب های اجتماعی، زیست محیطی و کارهای عام المنفعه نیز ورود یافته و با حفظ آمادگی، به خدمات خود تداوم می بخشد.

استاندار مازندران تاکید کرد: داوطلبان جمعیت هلال احمر در طول سال با اجرای طرح های مختلفی چون همای رحمت، فرشتگان رحمت، اعزام کاروان های سلامت به مناطق روستایی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در جهت کارهای انسان دوستانه و ترویج این حرکت خیرخواهانه نقش موثری ایفا می کنند.

مقام عالی دولت در استان بر آموزش، تربیت و پرورش نیروهای متخصص و ارتقاء کیفی فعالیت های جمعیت هلال احمر تاکید کرد و گفت: خدمت داوطلبانه محور اصلی فعالیت هلال احمر است و هلال احمر جزو نهادهای پیشتاز در بحران هاست.

استاندار مازندران اعتماد مردم و مشارکت عمومی را  سرمایه اجتماعی این جمعیت دانست و عنوان کرد: بی طرفی، بی غرضی، یگانگی، وحدت و خدمت داوطلبانه از جمله اصول نهضت جهانی هلال احمر است.

وی جمعیت هلال احمر مازندران را جمعیتی پیشرو و پیشگام در امر امداد و نجات خواند و یادآور شد: مازندران در تعداد حوادث طبیعی و غیر طبیعی آمار بالایی دارد سرعت عمل خوب و مناسب نیرو های امدادی و آمار بالای حضور در صحنه از هلال احمر استان نیروی پیشرو ساخته است.

ربیع فلاح با توجه به حجم گسترده گردشگران و مهمانان در استان، تقویت فعالیت ها و برنامه های هلال احمر را جزو نیازها و ضرورت های استان خواند و گفت: طرح ملی امداد و نجات نوروزی و همچنین ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی دو طرح بسیار خوب و تاثیرگذار در ارائه هر چه بهتر خدمات به هموطنان است.

وی از اقدامات مناسب هلال احمر در اجرای طرح دریا و کاهش غریق در تابستان 95 تقدیر کرد و اظهار داشت: الحمدلله نیروهای فداکار هلال احمر در همایش بزرگ و جهانی اربعین نیز با اعزام گروه های امدادی خدمات بهداشتی، درمانی و امدادی به زائرین ارائه کرد.

فلاح در پایان با تقدیر و تشکر از خدمات و زحمات داوطلبان هلال احمر از آنان خواست تا با اثربخشی و کارآیی در این حوزه مشارکت داشته و اطلاعات تخصصی خود را تقویت کنند.

در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر از داوطلبان و خیران نمونه جمعیت هلال احمر استان مازندران تجلیل شد.

139509217327