به گزارش برنا،بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان استان در دیدار با جواد زنجانی فرماندار اردبیل در خصوص میزبانی جام جهانی فوتسال در سال 2020 بحث و تبادل نظر کرد و تفاهمات لازم در این مورد به عمل آمد.

فرماندار اردبیل با تاکید بر لزوم برگزاری مسابقات جهانی و بین المللی در اردبیل گفت: ورزش زمینه بسیار خوب و مناسبی برای جذب و توسعه توریسم است. اهمیت توریسم در منطقه و جهان مسأله بسیار مهمی است و ما اکنون شاهد تبلیغات وسیع کشورهای آسیایی کوچک و منطقه برای جذب توریست هستیم.
زنجانی خاطر نشان کرد: باید میهمانان و ورزشکاران خارجی که برای مسابقه ها به شهرمان می آیند را به چشم توریست های ورزشی نگاه کنیم و همچنین به ورزشکاران خود الزام کنیم تا در مسابقه های برون مرزی ضمن آشنایی با آداب و سنن آن کشور ها، فرهنگ خودمان را معرفی نمایند.
فرماندار اردبیل درباره میزبانی فوتسال 2020در اردبیل گفت: توجه به امکانات و زیرساخت های ورزشی موجود در اردبیل از نکات مهم و کلیدی است که هرگز نباید مورد غفلت واقع شود.
فرمانداری اردبیل بیان نمود" با تمام توان آمادگی خود را برای کمک و همکاری در راه تکمیل زیر ساخت ها و برگزاری میزبانی این رقابتها اعلام می کند.
وی در ادامه افزود: برگزاری تورنمنت های ورزشی آن هم در سطوح بالای بین المللی، تحولات عظیم و مثبت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی که برای استان میزبان به ارمغان می آورد و ما در این مورد باید سعی در شناسایی ورزشکاران مستعد نماییم ودر رشد و پرورش آنها گامهایی موثری برداریم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان هم در این نشست در مورد میزبانی جام جهانی فوتسال گفت: با هماهنگی و موافقتی که از سوی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت استان اردبیل به عنوان یکی از استانهایی است که برای برگزاری این مسابقات نامزد شده است .
بهتاج افزود: این مسابقات در سال 2020 میلادی برگزار خواهد شد و لازم است که برای فراهم کردن زیر ساختهای مناسب، کارهایی اجرایی و مقدماتی را از همین حالا شروع کنیم.
مدیر کل ورزش و جوانان در ادامه گفت : با آماده شدن سالن ورزشی شهید آسمانی و مجموعه شش هزار نفری رضازاده بیش از 50 درصد اقدامات برای این مسابقات پیشرفت فیزیکی خواهد داشت.

در انتهای این نشست فرماندار اردبیل و مدیر کل ورزش و جوانان استان فرمهای ارسالی از فیفا جهت انجام اقدامات اولیه برای برگزاری مسابقات جام جهانی فوتسال را امضاء کردند.