به گزارش خبر گزاری برنا در تهران، در این نشست که رئیس و نایب رئیس شورای اسلامی شهر، رئیس اداره آموزش و پرورش و جمعی از فعالان سیاسی اجتماعی شهرستان نیز حضور داشتند، دکتر محمدرضا عارف در سخنانی اظهار داشت:

تکمیل بیمارستان 400 تختخوابی، اتصال اسلامشهر به متروی تهران و اجرای کامل طرح فاضلاب شهری از جمله مهمترین مطالبات مطرح شده از سوی مردم اسلامشهر هستند و این مطالبات با جدیت تمام از سوی مجمع نمایندگان پیگیری می شود.

دکترعارف در ادامه با اشاره به بحث متروی اسلامشهرگفت: در این زمینه پیش از این جلساتی با استاندار، اعضای شورای شهر تهران برگزار شده و صحبت هایی با شهردار تهران داشتیم و موضوع را تا حصول نتیجه دنبال خواهیم کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر بودجه سال 96 به مجلس شورای اسلامی ارائه شده و در کمیسیون های مختلف در دست بررسی است اعضای مجمع نمایندگان تهران تلاش خواهند کرد اعتبارات قابل توجهی برای پروژه هایی همچون تکمیل بیمارستان 400 تختخوابی، اتصال اسلامشهر به متروی تهران و اجرای کامل طرح فاضلاب شهری اختصاص یابد.

همچنین در ادامه فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه طبق آمار بدست آمده روزانه فقط در یکی از محورهای اسلامشهر 127 هزار تردد صورت می گیرد به بحث متروی اسلامشهر اشاره کرد و گفت: مترو یکی از خواسته های دیرینه مردم اسلامشهر است.

حقیقی ضمن قدردانی از سی نماینده عضو مجمع نمایندگان تهران که با حساسیت ویژه ای پروژه اتصال این شهرستان به خطوط یک و سه متروی تهران را پیگیری می کنند اظهار داشت: مجموعه شهرستان آماده هرگونه همکاری با شرکت متروی تهران است و امیدواریم با همت و تلاش مدیریت این شرکت شاهد تسریع در روند آغاز عملیات اجرائی اتصال اسلامشهر به متروی تهران باشیم.

فرماندار اسلامشهر درباره اتصال اسلامشهر به خط سه متروی تهران که در حال حاضر تا بزرگراه آزادگان احداث شده افزود: چندی پیش مسئولان شهرداری تهران اعلام کردند که عملیات اجرائی احداث متروی اسلامشهر به موازات بزرگراه آیت ا... سعدی تا میدان قائم(عج) بزودی آغاز خواهد شد و امیدواریم در اسرع وقت شاهد تحقق اجرای این پروژه باشیم.

وی با بیان اینکه کلیه اقدامات مقدماتی در این زمینه از جمله مطالعات لازم و جانمائی ایستگاهها انجام شده اظهار داشت: اتصال اسلامشهر به خط سه مترو تهران علاوه بر مردم این شهرستان برای شهر تهران نیز مفید خواهد بود و باعث کاهش تردد وسائط نقلیه به این شهر خواهد شد.

 حقیقی افزود: همچنین در همین رابطه دولت با کارهای کارشناسی خود به این نتیجه رسیده است که قطار شهری نیز می تواند برای اسلامشهر و شهرستان های اطراف کارگشا باشد و برای پروژه قطار شهری بودجه ای بالغ بر 400 میلیارد تومان تصویب کرده است و در حال حاضر روند انتخاب پیمانکار برای اجرایی کردن این طرح در حال انجام است.

فرماندار اسلامشهر در ادامه با بیان اینکه این شهرستان با وجود جمعیت 700 هزار نفری از فاضلاب شهری برخوردار نبوده و در حال حاضر این طرح یکی از پروژه های مهم و زیر ساختی شهرستان بشمار می رود افزود: اختصاص اعتبار 35 میلیارد تومانی جهت تکمیل طرح فاضلاب شهری در شهرستان یکی دیگر از مصوبات سفر هیات دولت به شهرستان بود و امیدواریم با تکمیل این طرح که فاز نخست آن در اردیبهشت ماه سال آینده افتتاح خواهد شد بسیاری از مشکلات زیست محیطی و بهداشتی شهرستان برطرف شود.

گفتنی است پیش از برگزاری این نشست دکتر محمد رضاعارف، دکتر نوبخت و فریده اولاد قباد سه نماینده حوزه انتخابیه تهران، اسلامشهر، ری، شمیرانات و پردیس ضمن ملاقات حضوری با دهها شهروندان اسلامشهری به درخواست ها و مطالبات آنها رسیدگی کردند.

5621