به گزارش برنا آذربایجان غربی، محمد حضرت پور، شهردار ارومیه در ارتباط زنده تلفنی با برنامه پایش شبک یک سیما که با حضوراستاندار آذربایجان غربی برگزار شد، اعلام کرد: 35هزار واحد مسکونی در مناطق حاشیه نشین ارومیه در مقابل حوادث غیرمترقبه بیمه شده اند.

وی با بیان اینکه  در چند سال گذشته برای ساماندهی و ارتقای کیفیت زندگی در سکونتگاههای غیر رسمی اقدامات خوبی صورت گرفته است، افزود: الحاق بخشهایی از این مناطق در  طرح جامع شهری از سال 90 به داخل محدوده شهری، اقدامات زیربنایی از قبیل  ساماندهی و هدایت آبهای سطحی، بیمه حوادث برای 35 هزار واحد مسکونی، زیرسازی، جدول کشی و آسفالت  بیش از دو میلیون متر مربع  معابر و 52 کیلومتر کانال کشی، احداث 8 باب فرهنگسرا در این مناطق از جمله این اقدامات بشمار می رود.

حضرت پور با بیان اینکه هنوز  سند راهبردی مشخصی برای مدیریت شهری در خصوص  کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز  در شهرها وجود ندارد،  گفت: اکثر این مناطقی که در خدمت رسانی با مشکل مواجه هستند داخل محدود قانونی  نیستند و شهرداری با مخدویت قانونی در آن مناطق روبرو است.

 وی تاکید کرد: عمده سکونتگاههای غیررسمی به داخل محدوده شهری اضافه شده اند و مابقی نیز در صورت تصویب در شورای عالی شهرسازی از خدمات لازم بهره مند می شوند.

شهردار ارومیه در پایان با انتقاد از شورای عالی شهرسازی گفت: این شورا نظر شهرداری ها را در ساماندهی مناطق شهری اعمال نمی کند و هماهنگی لازم در این زمینه وجود ندارد.