به گزارش خبرگزاری برنا ، حسین مسگرانی پیش از ظهر امروز در حاشیه کارگاه آموزشی نقش اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در پیشگیری از اعتیاد که در سالن اشراق مجتمع فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد و اسلامی سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: با هدف نقش آفرینی گروه های مختلف و نخبگان جامعه در پیشگیری از اعتیاد تا پایان سال سه کارگاه آموزشی در شمال و جنوب استان برگزار می شود.

وی افزود: اولین کارگاه امروز با حضور اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه برگزارشد و انتظار داریم شرکت کنندگان هنر و قلم خود را برای روشنگری در خصوص اعتیاد در جامعه بکار ببندند.

وی تصریح کرد: متاسفانه موضوع اعتیاد یکی از چالش های جوامع بشری است که نه تنها خود فرد بلکه خانواده و جامعه رانیز درگیر می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: در جامعه ما والدین نگرانی های زیادی در خصوص مبتلاشدن فرزندان شان به اعتیاد دارند که امیدواریم با برگزاری این کارگاه ها این نگرانی ها کاهش یابد.

وی گفت: اعتیاد بلایی خانمان سوز است که فرد پس از ابتلا به سختی از آن رهایی می یابد بنابراین باید به جوانان آگاهی های لازم را در این خصوص داده شود.