به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان و به نقل از پایگاه خبری ورزش وجوانان گیلان ، مریم بخشی در نخستین جلسه شورای ورزش همگانی استان گیلان که امروز در استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به اینکه جلسات شورای عالی ورزش همگانی در کشور به ریاست استانداران برگزار می شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه این جلسه برای نخستین بار در استان برگزار شده است خواستار استمرار برگزاری آن هستیم.
رئیس هیئت ورزش های همگانی استان گیلان با بیان اینکه شعار ورزش برای همه فراگیر شده در حالیکه باید بگوییم همه ورزش ها برای همه افراد است، افزود: هیچ منعی برای ورود در ورزش اعم از قهرمانی، همگانی و غیره وجود ندارد.
وی با بیان اینکه فدراسیون ورزش های همگانی حرکت به سوی ایران فعال، شاداب و سالم تا افق 1404 را در دستور کار دارد، ادامه داد: توسعه کمی و کیفی ورزش همگانی، توسعه بهره مندی آسان از آن، ترویج فرهنگ ورزش تحرک و سلامتی در جامعه، اصلاح و بهبود ساختار ملی، گسترش مشارکت نهادهای مردمی و عمومی و توسعه فناوری الاعات و ارتباطات در ورزش همگانی در دستور کار ما قرار دارد.
بخشی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 487 برنامه ورزش همگانی در استان اجرا شده است، گفت: بیشترین تمرکز ما در برگزاری جشنواره های مختلف، کوهروی های عمومی و همایش پیاده روی خانوادگی بوده است.
وی با تاکید بر اینکه بیشترین تمرکز ما در جامعه برقراری شادی و نشاط در جامعه بوده است، اضافه کرد: برای موفقیت در ورزش اولویت اول ایجاد انگیزه برای افراد است که پس از آن بدون تشویق هایی همچون جوایز خودشان به حضور در ورزش های همگانی رغبت نشان می دهند.
رئیس هیئت ورزش های همگانی استان گیلان با بیان اینکه موفقیت در ورزش همگانی زمینه ساز موفقیت در ورزش قهرمانی است، تصریح کرد: اگر ورزش همگانی در میان خانواده ها نهادینه شود، بی شک فرزندانی که با این تفکر رشد می کنند آمادگی بیشتری برای موفقیت در بخش قهرمانی و کشف استعدادها دارند.
وی با بیان اینکه اگر ورزش در نهاد خانواده پایه گذاری شود فرزندان از آسیب های اجتماعی دور خواهند شد و به سمت فضای سالم هدایت می شوند، یادآور شد: حضور در برنامه های ورزش همگانی به نوعی پایش سلامت در جامعه است، مردم با حضور در این فعالیت ها خواهند توانست بخشی از سلامت خود را بررسی کنند.
بخشی با بیان اینکه در ورزش همگانی نیازمند حمایت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هستیم، یادآور شد:باید شاهد پرشور جوانان در این فعالیت ها باشیم زیرا اهتمام به ورزش های همگانی کاهش آسیب های اجتماعی را در پی خواهدداشت