استاندار قزوین در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گفت: باید تصویر و آمار واقعی، علمی و تحقیق شده از دوران قبل و بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی برای قشر جوان و نوجوان تبیین و تشریح شود تا آن ها ضمن شناخت این دو دوران به پیشرفت های حاصل شده و تفاوت های موجود پی ببرند.

همتی اظهار کرد: نسل جوان اوقات فراغت خود را در فضاهای ورزشی و امکانات موجود در استان خارج از ساعت اداری سپری می کند بنابراین با برنامه ریزی دقیق در این زمینه می توان به هم افزائی و هم فکری بیشتر بین جوانان کمک کرد.

وی با بیان اینکه باید خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برای نسل جوان و دانش آموزان که مدیران آینده کشور هستند برجسته کرد یادآور شد: آموزش و پرورش باید با برنامه های اقناعی، تحولات و دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای جوانان تبیین و ذهن آنان را به درستی و با زبانی روان و لحنی روشن به سوی فعالیت ها و دستاوردهای نظام هدایت کند.

نماینده عالی دولت در قزوین معلمان را بهترین گزینه برای بازگو کردن حقایق تاریخی، فرهنگی و سیاسی جامعه به دانش آموزان دانست و گفت: باید در بیان حقایق و دستاوردهای نظام و بحران های دوران رژیم ستمشاهی همانند پژوهشگران به دور از هرگونه تعصب وارد عمل شد تا مخاطبان و دانش آموزان این مطالب را از صمیم قلب پذیرا باشند.

همتی ادامه داد: آموزش و پرورش و جامعه روحانیت باید معضلات دوران ستمشاهی از قبیل محرومیت ها، وابستگی به خارج، نداشتن اختیار در مدیریت کشور و فقر جمعیت را به نسل جوان انتقال دهند تا این نسل با شناخت خدمات انقلاب، امام راحل و نظام در مواقع حساس و بحرانی جان خود را در راه پاسداشت کشور فدا کند.

وی با بیان اینکه امروزه کاربرد بسیار زیاد شبکه های مجازی به یک تهدید و فرصت تبدیل شده افزود: براساس فرمایش مقام معظم رهبری باید از فضای مجازی به نحو مطلوب بهره برداری کرد و با انتخاب و انتشار پیام های اسلامی کوتاه، روان و مطابق با فطرت انسانی در مخاطبان جاذبه ایجاد کرد.

استاندار قزوین تصریح کرد: تولید محتوای مناسب که با انقلاب اسلامی، فرهنگ و عقلانیت انسان ها مطابق بوده و با زبانی ساده و روان نگارش شده باشد روی مخاطبان تاثیر می گذارد.

همتی گفت: باید از امکانات و تکنولوژی روز برای واکسینه کردن خود در مقابل تهدیدات و انتقال پیام انقلاب به نحو مفید و موثر به دیگران استفاده و از تهاجم دشمنان در فضاهای مجازی با استفاده از این تکنیک مقابله کنیم.