به گزارش خبرگزاری برنا از تهران، به مناسبت سالروز تصویب قانون شورای آموزش و پرورش توسط مجلس شورای اسلامی، نشست گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش با حضور مرضیه گرد رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، سید شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران، هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار شهرستان ری، فرمانداران، ائمه جمعه، مدیران آموزش و پرورش و اعضای شوراهای آمورش و پرورش مناطق شهرستان های استان تهران در اردوگاه شهید منتظری شهرستان شهریار برگزار شد.

در این همایش متن پیام مشترک وزرای آموزش و پرورش و کشور که به مناسبت هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش قرائت شد.

در ادامه این همایش مرضیه گرد رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش و سید شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران به ایراد سخن پرداختند.

در پایان این همایش باشکوه "هدایت الله جمالی پور" به عنوان فرماندار نمونه و مدیر برتر در حوزه تحقق سیاستهای آموزش و پرورش معرفی شد و از وی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است قانون شوراهای آموزش و پرورش در سال ۱۳۷۲ توسط مجلس شورای اسلامی با هدف مشارکت و نظارت مردم در امر آموزش و پرورش در جهت توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی تصویب شده است.

جلب و ترویج مردم در راستای کاهش تصدی های دولت، معرفی، تبیین و تشکیل قانون شوراهای آموزش و پرورش و همچنین بالا بردن کیفیت مصوبات و همچنین جذب مشارکت نهادها از مهم ترین اهداف تشکیل شوراهای آموزش و پرورش است.