به گزارش خبرگزاری برنا ازلرستان ،با حضور مدیرعامل شرکت آسمن آلمان , نماینده جی پیک کشور چین, معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند , مدیران شرکت آب منطقه ای لرستان،شرکت آب وفاضلاب استان، راه وشهرسازی و سازمان صنعت،معدن وتجارت استان و مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری و بمنظور سرمایه گذاری و تامین مالی پروژه های مختلف استان این دیدار ها انجام گرفت.

طی این جلسات پس از بحث و بررسی کارشناسی چهار تفاهم نامه بین دستگاههای مربوطه و شرکت آسمن آلمان و جی پیک چین برای سرمایه گذاری و تامین مالی پروژه ها و طرحهای پیشنهادی منعقد گردید.  

حضور شرکت های سرمایه گذاری از کشورهای فرانسه، چین، ایتالیا, آلمان, هلند,انگلیس و ..در لرستان طی ماههای اخیر نتیجه تلاشها و پیگیری های مدیریت ارشد استان و از نتایج مثبت برجام می باشد.

‌ استاندار لرستان گفت: در استان لرستان با کشورهایی چون هلند و چین در کارخانه‌های صنعتی همکاری داریم.

  هوشنگ بازوند در جلسه با سرمایه گذاران شرکت اینترنشنال آلمان و GPEC چین بیان کرد: لرستان دارای ظرفیت و پتانسیل‌های فراوانی ازجمله کشاورزی قوی، معادن فراوان و... است. یک سوم استان را معاون بالقوه نفت و گاز تشکیل داده‌اند.

 وی با اشاره به اجرای پروژه‌های عظیم سدسازی در لرستان، بیان کرد: بزرگترین سدهای کشور در این استان در حال احداث هستند و تعدادی از آنها آلمان سرمایه‌گذار است.

بازوند با اشاره به احداث کریدور بندر امام به مرز بازرگان ترکیه، تصریح کرد: حدود 200 تا 250 کیلومتر از این آزادراه از استان لرستان عبور می‌کند و در این خصوص آماده سرمایه‌گذاری هستیم.

استاندار لرستان اظهار کرد: کارخانجات صنعتی فراوانی در لرستان وجود دارد که شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری را دارند. کارخانه بسیار بزرگ خودروسازی بروجرد در گذشته با شرکت پروتون مالزی همکاری و در حال حاضر آماده سرمایه‌گذاری است و تمام زیرساخت‌های آن فراهم است.

وی خاطرنشان کرد: فرودگاه شهرستان بروجرد نیز در منطقه ویژه اقتصادی شرایط خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد و آمادگی داریم تا با سرمایه‌گذاران در رابطه با احداث این فرودگاه همکاری داشته باشیم.

بازوند افزود: در حال حاضر در استان لرستان با کشورهایی چون هلند و چین در کارخانه‌های صنعتی همکاری داریم.