به گزاش خبرگزاری برنا از لرستان ،محمدعلی صبور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه رشته ورزشی سه گانه سنگین ترین ورزش در بین همه ورزش های دنیا است چراکه شامل ورزش های استقامتی، سرعتی و قدرتی می شود، اظهار داشت: در استارت اولیه ای که این ورزش در لرستان داشت ورزشکاران توانستند مقام اول را در کشور کسب کنند و این نشان می دهد پتانسل بسیار بالایی در بین جوانان لرستانی در این رشته ورزشی وجود دارد.

وی ادامه داد: در ۲ تا ۳ سال اخیر این رشته ورزشی در لرستان افت پیدا کرده اما امیدوارم با کمک ها و اراده ورزشکاران شاهد ارتقاء این ورزش در استان باشیم.

رئیس فدراسیون ورزش سه گانه جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: در سال آینده انتظار دارم در ۵ رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان لرستان مقام قهرمانی بگیرد.

صبور با اشاره به اینکه قرار بود لرستان به عنوان پایگاه غرب آسیا در رشته سه گانه انتخاب شود، گفت: باید دردمندانه بگویم که ما به دنبال این بودیم لرستان به عنوان پایگاه قهرمانی آسیا و خاورمیانه در رشته سه گانه معرفی شود اما مسئولین از این موضوع حمایت نکردند.

وی با بیان اینکه دریاچه کیو بسیار جای مناسبی برای برگزاری مسابقات سه گانه است، تصریح کرد: مسابقات لیگ رشته سه گانه نیز چندبار در خرم آباد برگزار شده و در این مسابقات شاهد استقبال مردم و مهمان نوازی آنها بودیم.

صبور یادآور شد: متاسفانه اراده ای از سوی مسئولین استان برای برگزاری مسابقات بین المللی وجود نداشت.