به گزارش خبرگزاری برنا از سنندج، در ابتدای این دیدار سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اشاره به فعالیت مستمر پایگاه مقاومت بسیج امام حسین (ع) این اداره کل از عضویت حداکثری پرسنل خدوم این مجموعه در پایگاه مقاومت بسیج امام حسین (ع) اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان خبر داد و گفت : خوشبختانه با ارزیابی های صورت گرفته توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی رئیس پایگاه مقاومت بسیج امام حسین (ع) این اداره کل موفق به کسب رئیس پایگاه مقاومت بسیج نمونه کشوری گردید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از آموزش های مهارتی به عنوان نمود عینی اقتصاد مقاومتی نام برد و بیان داشت : آموزش های مهارتی نقشی مهم و موثر در افزایش تولیدات داخلی و تولید کالاهای با کیفیت ایرانی دارد که با گسترش و توسعه آموزش های مهارتی می توان گام مهم در راستای اجرایی نمودن سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی معظم له برداشت.

احمدی ارائه آموزش های مهارتی را مطابق با سفارش بازار کار دانست و گفت : ارائه آموزش های مهارتی در سطح روستاهای استان برابر با نظر سنجی صورت گرفته در سطح هریک از روستاها که با لحاظ ظرفیت ها و پتانسیل های هر منطقه انجام می پذیرد که این نیاز سنجی ها به تائید دهیاران، بخشداران و فرمانداران نیز رسیده است.

این مقام مسئول از ارائه 400 هزار نفر- ساعت آموزش مهارتی در روستا ها توسط این اداره کل خبر داد و گفت : آمادگی لازم جهت افزایش این میزان آموزش مهارتی را با همکاری حوزه های مختلف بسیج سطح روستاها داریم.

در ادامه سرهنگ عیسی رحیمی زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سنندج نیز ضمن تشکر از فعالیت ها و اقدامات ارزشمند اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان مجموعه مراکز آموزش فنی و حرفه ای تابعه را مجموعه ای پویا و نظام مند ذکر کرد و گفت : از جمله ماموریت های مهم بسیج فعالیت مستمر و مداوم در حوزه های اشتغال زایی و اجرایی نمودن سیاست های اقتصاد مقاومتی است که خوشبختانه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در این زمینه همسو با این ناحیه است و اقدامات ارزشمندی را نیز تدوین و اجرایی نموده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سنندج با تاکید بر توسعه و گسترش فرهنگ مهارت آموزی خوستار گسترش این آموزش ها در سطح روستاهای استان با همکاری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سنندج شد.

سرهنگ عیسی زاده ارائه بیش از پیش آموزش های مهارتی به سربازان این پایگاه مقاومت بسیج را یکی از دستورکارهای مهم و با اولیت این ناحیه در برنامه کاری خود ذکر کرد و خواستار افزایش و تنوع حرفه های آموزشی در این پایگاه شد.

در پایان دو طرف بر برگزاری جلسات کارشناسی در راستای بررسی راهکار های اجرایی جهت توسعه و گسترش آموزش های مهارتی در سطح روستاها توافق نمودند.