به گزارش برنا، دکتر مجیدخدابخش روز سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: باید برای ارتقای علمی دانش آموزان از دبیران مجرب استفاده شود و موارد آموزشی دیگر هم که می تواند بعنوان کمک آموزشی عمل کند، بیشتر مدنظر قرار بگیرد.

وی اصلاح نظام آموزشی را یادآور شد و گفت: یکی از روش های اصلاح نظام آموزشی تک نوبته شدن مدارس است که خوشبختانه در سال های اخیر با ایجاد فضاهای آموزشی در بیشتر مناطق استان تحقق یافته است ولی در برخی شهرستان ها هنوز نارسایی هایی در فضای آموزشی وجود دارد که باید با ایجاد فضاهای آموزشی جدید در آنها هم مدارس از حالت دو نوبته خارج شود.

استاندار اردبیل پژوهش را یکی دیگر از روش های اصلاح نظام آموزشی دانست و افزود: آموزش و پرورش می تواند پایان نامه های دانشجویان دانشگاه فرهنگیان را به سمت اصلاح نظام آموزشی سوق دهد تا راه حلی برای اصلاح آموزش پیدا شود.

دکتر خدابخش برگزاری دوره های آموزشی برای دبیران و برگزاری کلاس های تقویتی و جبرانی برای دانش آموزان را یادآور شد و گفت: با برگزاری دوره های مختلف می توان کیفیت آموزش در مدارس را ارتقا داد .

وی بازسازی ونوسازی مدارس فرسوده در استان اردبیل را ضروری خواند و اظهار کرد: با توجه به اینکه 30 درصد مدارس استان فرسوده هستند باید برنامه ریزی لازم برای نوسازی و بازسازی این مدارس صورت بگیرد.