به گزارش برنا، به گزارش برنا،ایوب بهتاج  ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی مسابقات بین‌المللی شطرنج جام فجر در اردبیل اظهار داشت: تحرک جامعه ورزشی استان اردبیل با برگزاری تورنمنت‌ها و مسابقات بین‌المللی تحقق می‌یابد که امیدواریم با برگزاری این مسابقات شاهد بهبود وضعیت کنونی در استان باشیم.

وی افزود: باید توجه داشته باشیم که برگزاری مسابقات بین‌المللی و آسیایی فقط در یک رشته تاثیرگذار نخواهد بود، بلکه می‌تواند تاثیرات بسزایی در جامعه ورزشی استان داشته باشد و سبب تقویت روحیه ورزشکاران و جوانان استان شود که امیدواریم بتوانیم با استفاده از تمام و توان خود این تحرک را در بین این قشر ایجاد کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: باید کارهای بزرگ در ورزش انجام داده شود تا از این طریق بتوانیم در ورزش کشور و حتی فراتر از مرزهای ایران، جایگاهی برای ورزش استان اردبیل بسازیم و از تمامی امکانات و ظرفیتها برای پیشرفت ورزش استان اردبیل استفاده کنیم تا از این طریق به اهداف مورد نظر برسیم.

بهتاج بیان کرد: هئیتهای ورزشی مسئول برگزاری مسابقات ورزشی هستند که ما در هر لحظه همراه این هیئتها خواهیم بود و حمایتهای همه‌جانبه‌ای از آنان خواهیم داشت تا بتوانیم مسابقات ورزشی را به صورت هر چه باشکوه‌تر و منظم برگزار کنیم و شاهد رضایت همگان باشیم.

وی تصریح کرد: طبق توافقنامه‌ای که با آموزش و پرورش منعقد شده است، هیئت شطرنج می‌تواند بحث استعدادیابی را به صورت مداوم و سالانه در سطح مدارس طبق رده‌های سنی متفاوت از پایه تا دبیرستان پیگیری کرده و حمایتها و آموزشهای لازم را نسبت به دانش‌آموزان مدارس سطح استان داشته باشد تا از این طریق بتواند شطرنج‌بازان آینده کشور را به خوبی تربیت و پرورش دهد.