به گزارش خبرگزاری برنا ازلرستان ،سیروس حسنوند بیان داشت: ازاساتید برتر دانشگاهی در حوزه ازدواج دعوت شده است تا در غرفه‌های نمایشگاه ازدواج حضور یابند و به مدت یک هفته به‌صورت رایگان به جوانان در حوزه ازدواج  مشاوره بدهند.

وی  با بیان اینکه سمن‌های جوانان این استان در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌خصوص اعتیاد و طلاق بسیار فعال هستند، گفت: این سمن‌ها کارگاه‌های آموزشی بسیار زیادی درباره  طلاق و اعتیاد و نمایشگاه‌هایی در حوزه آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرها، مدارس و اماکن پرجمعیت برگزار می‌کنند.

حسنوند با اشاره به طرح‌های سمن‌های جوانان استان لرستان در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: تعدادی از آن‌ها طرح‌های خود را در حوزه آسیب‌های اجتماعی به ما ارائه دادند که در شورای داوری تصویب شد و قرار است برای تامین اعتبار به وزارت ورزش وجوانان ارسال شود.

وی درباره انتخابات مجمع استانی جوانان استان لرستان اظهارکرد: این انتخابات ۳۰ دی ماه با حضور اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد استانی برگزار شد که از ۱۶ کاندیدا، هفت نفر به عنوان عضو اصلی و دو نفر به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.

حسن‌وند همچنین تصریح کرد: ۱۸ سازمان مردم نهاد جوانان در استان لرستان فعال هستند که بیشتر در زمینه‌ موضوعات فرهنگی، آسیب‌های اجتماعی و مشاوره ازدواج فعالیت می‌کنند.