به گزارش خبر گزاری برنا دراستان تهران، سیروس نصیری در این باره افزود: جامعه عشایر استان تهران به همراه اعضای کمیته روستایی و عشایری با حضور در حرم مطهر امام (ره) با آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

وی در ادامه به اجرای ویژه برنامه های ایام الله دهه فجر در مناطق عشایری استان تهران خبر داد  و افزود: همچون سالهای گذشته جشن های بزرگ دهه مبارک فجر در مناطق عشایری استان تهران برگزار می شود.

مدیرکل امورعشایراستان تهران ادامه داد: در همه مناطق عشایری استان به ویژه شهرستان های پاکدشت، فیروزکوه، ورامین، پیشوا و ملارد این جشن های برگزار می شود.

وی بیان کرد: در این جشن های عشایر با برپایی سیاه چادر و اجرای آئین های محلی و با پخت نان، آش و لبنیات محلی از شرکت کنندگان پذیرایی می کنند.

نصیری همچنین از برگزاری اولین جشنواره تجلیل از گله بانان عشایری استان تهران خبر داد و گفت: این جشنواره برای اولین بار به همت بسیج عشایری استان برگزار خواهد شد.

وی همچنین از  اعزام خانوارهای عشایری به مشهد مقدس خبر داد و گفت: خانوارهای عشایری که تاکنون به سفر زیارتی مشهد مقدس مشرف نشدن بصورت رایگان به این سفر زیارتی اعزام می شوند و همچنین سایر افراد عشایر بصورت نیمه بها با همکاری بسیج عشایری به مشهد مقدس اعزام می شوند.

مدیرکل امور عشایراستان تهران از اعزام افراد برگزیده از عشایر این استان در مسابقات قرآنی جامعه روستائیان وعشایر کشور در مشهد مقدس خبر داد.

وی یادآور شد: دیدار و تجلیل از خانواده های معظم شهدای عشایر استان تهران از دیگر برنامه های پیش بینی شده در ایام دهه مبارک فجر است.

حدود 3 هزار خانوار عشایری با جمعیتی افزون بر 20 هزار نفر در مناطق عشایری استان تهران زندگی می کنند.