به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین در آیین تجلیل از زندانیان سیاسی و خانواده های شهدای انقلاب که به همت شهرداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: زندانیان سیاسی قبل از انقلاب سرمایه های فرهنگی و اجتماعی جامعه محسوب می شوند که توقعی هم از نظام نداشته و چشم به ظواهر دنیوی ندوخته اند.

همتی بیان کرد: دغدغه اصلی زندانیان سیاسی قبل از انقلاب اسلامی برچیدن رژیم ستمشاهی و روی کارآمدن نظام اسلامی بود که این خواسته محقق شد.

وی افزود: زندانیان سیاسی قبل از انقلاب افرادی هستند که گوهر انقلاب را با همه وجود درک و فهم کرده اند و این درحالیست که نسل های بعد از انقلاب از طریق کتاب، فیلم و نقل خاطرات با این رویداد سیاسی ارتباط دارند.

استاندار خاطرنشان کرد: وقتی صحبت از مبارزه، مقاومت، فداکاری و وفاداری به انقلاب مطرح است برای کسانی که به شکل مستقیم درگیر انقلاب نبوده اند فهم و درک آن قدری سخت و مشکل می باشد.

نماینده عالی دولت در استان گفت: باید به خوبی قدردان این افراد در جامعه بود و از طرفی هم دستگاه های فرهنگی به ویژه صداوسیما، آموزش و پرورش و دانشگاه ها به گونه ای برنامه ریزی کنند که زمینه و بستر انتقال خاطرات این افراد به نسل جدید و جوان جامعه به خوبی فراهم شود.

همتی با بیان اینکه باید از ظرفیت این افراد در جهت اعتلای انقلاب اسلامی استفاده شود اذعان کرد: در حال حاضر همه موظف هستیم الگویی از نظام جمهوری اسلامی ارائه کنیم که مردم در آن احساس آرامش و عدالت کنند که البته پیاده کردن چنین نظامی کار سخت و دشواری است اما همه باید در جهت تحقق آن تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: در شرایط جدید باید بتوانیم از وجود سرمایه گذار و ظرفیت های داخلی حداکثر استفاده را ببریم و با حل مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی زمینه رونق اقتصادی و اشتغالزایی را در جامعه فراهم کنیم.

در این دیدار زندانیان سیاسی قبل از انقلاب به بیان خاطراتی از آن دوران پرداختند.