به گزارش خبرگزاری برنا ، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور در مراسم افتتاح نمایشگاه «صندوق‌های بازنشستگی پیشران توسعه‌ ملی» با بیان اینکه امروزه شاهد سرمایه‌گذاری‌ها و اجرای طرح‌های متعدد در حوزه‌های مختلف به ویژه طرح‌های آبی و گازی بوده‌ایم اظهار داشت: در حال حاضر دسترسی مردم به طرح های آبی و گازی از 60 به 86 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه انتقال گاز به مرزهای زاهدان در آینده نزدیک به دستان رئیس جمهور کشورمان افتتاح می‌شود افزود: امروزه شاهد کار و تلاش و همچنین تولید فعالیت در همه عرصه‌ها در کشور هستیم چراکه قرار است از همه توان و منابع داخلی خود برای توسعه چرخ‌های کشور اقدامات مهمی انجام دهیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور تاکید کرد: در حال عبور از ابر چالش‌های اقتصادی هستیم که مهمترین موارد آن رشد منفی اقتصادی، تورم 40 درصدی و بیکاری است.

شریعتمداری با بیان اینکه از سال 92 تاکنون 20 میلیون و 600 هزار نفر در کشور بیکار داشته‌ایم گفت: خالص نرخ اشتغال در هشت سال دولت‌های قبلی بسیار ناچیز بوده اما امروز تنها یک میلیون و دویست هزار متقاضی اشتغال در کشور وجود دارد.

وی تأکید کرد: آمارهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر میزان بیمه شدگان جدید به معنای آن است که در راستای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال در کشور گام‌های خوبی برداشته شده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه هر ساله 500 هزار نیروی بیکار به جمعیت بیکاران اضافه می‌شود گفت: همچنان باید در راستای کاهش این امر کمربندهایمان را محکم‌تر ببندیم تا مسیر پر پیچ و خم روبرو را با موفقیت طی کنیم.

شریعتمداری با بیان اینکه امروز چارچوب گذاری اساسی در مسیر صحیح صورت گرفته است افزود: شفافیت کامل در عرصه‌های اقتصادی امکان توسعه را در کشور افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته با شرایط نامطلوب در نحوه مدیریت نهادها مواجه بودیم تصریح کرد: آرامش در تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی حاکم شده چراکه امروزه شاهد شکوفایی فعالیت آنها هستیم.

وی با بیان اینکه دو نهاد عمومی و غیر دولتی پیشران در اقتصاد ایران یعنی تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی تلاش‌های بسیار ارزشمندی انجام داده‌اند یادآور شد: این دو نهاد به بخش عظیمی از نیروهای بازنشسته و شاغل تعلق دارد. چراکه معتقدیم اینها امانت‌های مهمی است که در اختیار ما قرار گرفته‌اند و باید حداکثر استفاده را از آنها در توسعه و شکوفایی اقتصاد ببریم.

شریعتمداری با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه‌ای بر ملت ایران روا شده بود تأکید کرد: در سایه تلاش‌های مقام معظم رهبری و همچنین حمایت و هدایت‌های رئیس جمهور توانسته‌ایم آرامش را به صحنه سیاسی و اقتصادی کشور بازگردانیم و برای شرایط بهتر کار و تلاش اقدامات خوبی انجام دهیم.

شریعتمداری با بیان اینکه امروز در زمینه گاز بی نیاز شده‌ایم تصریح کرد: تأمین نیازمندی حمل و نقل کشور به ناوگان سالم را شاهد بودیم که موفق شدیم برای کشور این امر مهم را تأمین کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: