به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، استاندار همدان در بازدید از پروژه‌های گردشگری شهر همدان، با تأکید بر نقش سرمایه‌گذار در ایجاد اشتغال بیان کرد: سرمایه‌گذار بدون کمک گرفتن از جایی اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کند و هیچ عنصری مفیدتر از سرمایه‌گذاری برای کشور نیست به همین علت سرمایه‌گذار مقدس است.

وی به ارزشمندی اقدام و عمل سرمایه‌گذاران اشاره کرد و گفت: این افراد کسانی هستند که برای انجام کار همت و اقدام کرده‌ سپس به دنبال دریافت تسهیلات آمده‌اند و باید قدر این افراد دانسته شود چرا که اقدام و عمل آنان اشتغالزایی در استان را به همراه دارد.

نیک‌بخت با بیان اینکه در استان همدان با کسری امکانات اسکان، پذیرایی و هتل مواجه بوده‌ایم، تأکید کرد: در رابطه با همدان که می‌تواند قطب گردشگری باشد، امیدواریم شاهد رشد صنعت گردشگری آنگونه که شایسته همدان است، باشیم.

وی در بازدید از هتل کتیبه و قدردانی از اقدام برادران خلجی در سرمایه‌گذاری ساخت این هتل در همدان و دریافت کمترین میزان تسهیلات، گفت: هتل کتیبه در بهترین نقطه از همدان احداث شده و به ادامه همکاری در سرمایه‌گذاری با برادران خلجی تمایل داریم.

وی به اضافه شدن ظرفیت تخت‌های دو مجموعه دیگر به نام‌های عصرطلایی و هتل هما در استان تا 2 هزار تخت اشاره و تصریح کرد: از این پس با راه‌اندازی این پروژها می‌توانیم ادعا کنیم که پذیرای گردشگری داخلی و خارجی بیشتری خواهیم بود.

نیک‌بخت با بیان اینکه در همدان با احداث هتل‌های 2 تا 5 ستاره به ظرفیت پذیرایی و اسکان گردشگران اضافه خواهد شد، افزود: با راه‌اندازی هتل‌ها در همدان به نسبت گردشگران، سلیقه‌ها و تمکن مالی مسافران اماکن اقامتی متفاوت خواهیم داشت.

 وی با اشاره به وضعیت غارعلیصدر نیز گفت: سرمایه‌گذار برای غارعلیصدر وجود دارد و به دنبال تعیین تکلیف مدیریت غار هستیم.

استاندار همدان به استفاده از نمادهایی از همدان در ورودی و طبقات هتل‌ها تأکید کرد و گفت: درجه، هتل استاندارد را مشخص می‌کند و بر اساس استانداردها باید طراحی داخلی انجام و اجرا شود.

وی همچنین به راه‌اندازی پرواز تهران- همدان، همدان- کیش و عتبات اشاره و تصریح کرد: با راه‌اندازی پروازها رویکرد گردشگری به استان تغییر پیدا کرده و با تعریف همدان به عنوان مقصد گردشگری به نقطه‌ای می‌رسیم که هتل کم خواهیم آورد.