به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشستی با مشاور و نماینده وزیر نفت در طرح های گاز رسانی، عنوان کرد: شرکت گاز استان هرمزگان در ماه های اخیر حرکت خوبی در راستای گاز رسانی به مناطق مختلف استان و به ویژه محلات بندرعباس را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: تا هفته های آینده فازهای 3 و 4 گازرسانی به بندرعباس مورد بهره برداری قرار می گیرد که این امر بسیاری از مشکلات را رفع می کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه گازرسانی به شهرها و مناطق صنعتی هرمزگان سال ها مورد تقاضای مردم و فعالان اقتصادی بوده است، اضافه کرد: هرمزگان استانی پرظرفیت در بعد برخورداری از منابع انرژی است که امروز نقش آن برای همه کشور شناخته شده است.

برنامه وزارت نفت گاز رسانی به تمامی روستاهای بالای 20 خانوار در کشور است

محمود آستانه مشاور و نماینده وزیر نفت در طرح های گاز رسانی نیز در این نشست با بیان اینکه به موجب بند ق تبصره 2 ماده 120 سال 92 به وزارت نفت اجازه می دهد که هر جا که مردم از سوخت های مایع برای گرمایش و سایر امور استفاده می کنند، گاز رسانی کند، اظهار داشت: اگر از ظرفیت های این مصوبه به طور کامل استفاده شود می توان فواید زیادی را نصیب کشور کرد کما اینکه تاکنون نیز پروژه های زیادی در این راستا تعریف و اجرایی شده است.

آستانه یادآور شد: وزارت نفت با استفاده از این مصوبه تاکنون به هزاران خانوار در روستاهای کشور گازرسانی کرده است.

وی گفت: طبق ماموریت وزارت نفت، برنامه این است که به تمامی روستاهای بالای 20 خانوار در کشور گازرسانی شود.

نماینده وزیر نفت در طرح های گاز رسانی با اشاره به اینکه وزارت نفت در بحث گازرسانی طی دولت یازدهم وضعیتی بسیار عالی دارد، بیان داشت: در این دولت به سیستان و بلوچستان که تنهاترین استانی بود که به آن گازرسانی نشده بود گاز رسانی شده است.

مشاور وزیر نفت افزود: اعتبار این طرح های گازرسانی از مدیریت مابه تفاوت تغییر سوخت نیروگاه ها از مایع به گاز به دست می آید.