به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ با حضور استاندار کرمان، معاون وزیر نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان و جمعی از مسئولین خط انتقال و مخزن آب شرب سالم، بهداشتی و پایدار شهر زنگی آباد افتتاح شد.

معاون وزیر نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حاشیه این آئین گفت: این پروژه مهمی است البته نه به لحاظ پیچیدگی فنی، ابعاد گسترده یا هزینه زیاد بلکه اهمیت آن بدین خاطر است که آب شرب این منطقه به لحاظ کیفیت مشابه شهر کرمان خواهد شد.

حمیدرضا جانباز به پروژه های شرکت آب و فاضلاب در حال اجرا در استان کرمان اشاره کرد و افزود: در سال 95 علارغم کمبود نقدینگی، اعتبارات خوبی برای پروژه های استان کرمان همچون سد نساء، سد شهیدان امیرتیموری، سد جیرفت و ... جذب شده است.

وی یادآورشد: در حال حاضر در حوزه فاضلاب شهری کرمان با سرمایه گذاری بخش خصوصی اقدامات خوبی انجام پذیرفته است تا بتوان از محل پساب تصفیه شده، آب جدیدی برای بخش هایی چون صنعت و کشاورزی تامین کرد.

لازم به ذکر است پروژه انتقال و مخزن آب شرب شهر زنگی آباد به عنوان مخزن ذخیره، تامین فشار شبکه و آبرسانی به زنگی آباد و روستاهای تحت پوشش از محل اعتبارات استانی-داخلی و با هزینه ای بالغ بر 33 میلیارد ریال افتتاح شد.

حجم این مخزن 5 هزار متر مکعب می باشد که با اجرای آن 16 هزار و 122 نفر را تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار می گیرند.