به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، علی رضا رشیدیان با بیان اینکه جانوران در فصل سرما به علت نزدیکی به جوامع شهری آسیب‌پذیرتر هستند، هرگونه سوء استفاده از این شرایط و ظلم به حیات وحش را گناهی نابخشودنی برشمرد و افزود: خداوند مهربانی ها، ناظر چگونگی رفتار ما با مخلوقات خود خواهد بود و هیچ رفتاری را بی پاسخ نخواهد گذاشت .

وی درادامه با توجه به بارش برف و برودت هوا و تشدید این موضوع در ارتفاعات، پناه آوردن پرندگان و حیوانات را به دلیل سرما و کمبود مواد غذایی به سمت حاشیه شهرها به ‌ویژه روستاها بسیار محتمل دانست و از مردم درخواست کرد به تأسی از امام هشتم ، ضامن آهو، مهربانی با حیات‌وحش را درسرزمین مقدس رضوی فراموش نکنند.

استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در این شرایط سرد، باقیمانده سفره های مردم، می تواند برای پرندگان حیات بخش باشد و آستانه تحمل سرما را درآنان افزایش دهد.

رشیدیان از مردم تقاضا کرد: درصورت ورود وحوش به مزارع و سکونتگاه های آنان از مقابله و آسیب رساندن به آن ها اکیدا خود داری و مراتب را به محیط بانی ها و ادارات حفاظت محیط زیست در سراسر استان اطلاع رسانی نمایند و فراموش نکنند سلامت انسان ها به حفظ زنجیره حیات وابسته است

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: