به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محمدباقر قاسم زاده ظهر امروز در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه که در محل فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد، اظهار کرد: از ظهر جمعه هفته جاری که بارش سنگین برف در کلانشهر مشهد آغاز شد، همه امکانات و نیروها برای یخ زدایی و بهبود شرایط پروازی به حالت آماده باش در آمدند.

وی افزود: مرحله اول عملیات برف روبی و یخ زدایی از سطح باند به منظور انجام عملیات پروازی، از ساعت 10 صبح روز جمعه آغاز شد و با تلاش همکاران بنده، پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد تا ساعت 19:30 جمعه بدون هیچ مشکلی ادامه داشت.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی با اشاره به تشدید بارش برف در سطح شهر مشهد از عصر روز جمعه تصریح کرد: از ساعت 23 شب جمعه عملیات برف روبی از سطح باند فرودگاه مجدد از سر گرفته شد و تا ساعت 9 صبح روز شنبه ادامه داشت که با بهبود شرایط جوی و یخ زدایی کامل، باند آماده پرواز شد.

وی با بیان اینکه از صبح جمعه تا روز شنبه در مجموعه 3 مورد عملیات برف روبی در سطح باند فرودگاه انجام شد، ادامه داد: ساعت 9 صبح جمعه با صدور اطلاعیه هوانوردی به شرکت های هواپیمایی اعلام کردیم که باند فرودگاه آماده پرواز بوده و از این نظر مشکلی وجود ندارد اما متاسفانه برخی از شرکت ها پروازهای خود را لغو کرده بودند.

قاسم زاده گفت: در عین حال طی سه روز ابتدای هفته جاری و همزمان با شدت بارش برف در مشهد، در مجموع 376 پرواز انجام و بالغ بر 54 هزار نفر مسافر از طریق فرودگاه شهید هاشمی نژاد جابجا شدند.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی با انتقاد از عدم مسئولیت پذیری شرکت های هواپیمایی ابراز داشت: علی رغم اینکه باند فرودگاه برای انجام پروازها در کمترین زمان ممکن آماده شده بود اما متاسفانه ایرلاین ها در برف روبی هواپیماها و یخ زدایی از سطح آن اهمال می کردند و این موضوع سبب تاخیر در انجام پروازها شد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت های هواپیمایی تاخیر پروازهای خود را به فرودگاه شهید هاشمی نژاد اعلام نمی کنند و این باعث سردرگمی مسافران در فرودگاه و بلاتکلیفی پرواز می شود که البته ما هم نسبت به این موضوع انتقاد داریم.

قاسم زاده ادامه داد: در ارتباط با تاخیر برخی پروازها طی سه روز ابتدایی هفته جاری، گزارشی در حال تهیه است و بدون شک با مسئولان شرکت های هواپیمایی که در این موضوع مقصر باشند برخورد جدی خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: