به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، عضو مجلس خبرگان رهبری صبح امروز چهارشنبه 4 اسفندماه با حضور در حوزه علمیه آیت الله خوئی، از بخش‌های مختلف این مدرسه بزرگ و باشکوه دیدن کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ابتدا وارد فاز جدید(دوم) حوزه علمیه آیت الله خوئی شد و از مدرسه ثامن¬الائمه(ع) این حوزه علمیه که عموما دروس خارج فقه در آن تدریس می‌شود، دیدن کرد. تولیت آستان قدس رضوی در ادامه از بخش‌های شرقی، غربی و شمالی فاز قدیم(اول) این مدرسه بازدید و سپس با حضور در کتابخانه بزرگ و جامع آیت الله خوئی از نزدیک با فعالیت‌ها و عملکرد این کتابخانه آشنا شد.

در این بازدید حجت الاسلام و المسلمین مصباح عاملی؛ مدیر حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین فرزانه؛ دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان و حجت الاسلام مصباح موسوی؛ مدیر مدرسه علمیه آیت الله خوئی، تولیت آستان قدس رضوی را همراهی ‌کردند و حجت الاسلام فیض¬آبادی؛ مدیر داخلی مدرسه علمیه آیت الله خوئی توضیحاتی را درباره بخش‌های مختلف این مدرسه ارائه کرد.

لازم به یادآوری است؛ حوزه علمیه آیت الله خوئی در زمینی به مساحت 11 هزار متر مربع احداث شده و هم اکنون بیش از 1500 طلبه با ملیت‌های مختلف از جمله هندی، پاکستانی و افغانستانی در کنار طلاب ایرانی مشغول به تحصیل هستند و از فضای آموزشی و سطوح مختلف درسی، کتابخانه، سالن مطبوعات و بخش رایانه بهره می‌برند. یکی از مهمترین بخش¬های این مدرسه شبستان معروف زیرگنبد است که دروس عالی سطح خارج مشهد در آن برگزار می‌شود.