به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، رئیس ستاد راهبردی و دبیرخانه اجرایی برنامه‌های ریحانه بابیان این خبر گفت: این دوره آموزشی و فرهنگی با مشارکت معاونت امداد و امور مستضعفین آستان قدس رضوی از 21 بهمن آغازشده و  تا 26 اسفند ادامه دارد.

فاطمه دژبرد هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی را تحکیم و تعالی پیوند خانواده، ارائه آموزش‌های پیشگیری از معضل اجتماعی طلاق و نوآوری در خدمت‌رسانی و هدفمند کردن کمک‌های امدادی آستان قدس رضوی، ارائه آموزش‌های مشاوره‌ای و برگزاری مراسم ازدواج زوج‌های جوان در حرم مطهر رضوی عنوان کرد.

وی افزود: در قالب این برنامه حدود 6 جلسه مشاوره‌ای آموزشی با حضور استادان مجرب و کارآزموده برای 1446زوج جوان مشهدی در سالن اجتماعات تالار صبا برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد راهبردی و دبیرخانه اجرایی برنامه‌های ریحانه تصریح کرد: در دو مرحله زوج‌های جوان به حرم مطهر رضوی مشرف و جشن ازدواج آنان با حضور کارشناسان برجسته دینی کشور و اجرای برنامه‌های بانشاط مذهبی برگزار خواهد شد.

دژبرد ادامه داد: مرحله اول مراسم جشن ازدواج زوج‌های جوان در حرم مطهر رضوی 2اسفندماه با حضور 600 زوج جوان و مرحله دوم نیز 24 اسفند با حضور 846 زوج برگزار خواهد شد.

گفتنی است برنامه¬های فرهنگی ریحانه در ایام فاطمیه تا میلاد حضرت زهرا سلام‌الله علیها  به همت سازمان فرهنگی و مشارکت تمامی نهادهای آستان قدس با هدف تبیین هویت زن مسلمان مبتنی بر سیره عملی حضرت زهرا سلام الله علیها در حال اجرا می‌باشد.